Získat bohatství může být jednodušší, pokud si zachováte 4 typy vztahů, podle autora, který studoval přes 10 000 milionářů


Stát milionář vyžaduje týmovou práci.

Podle Chris Hogana, autora "každodenních milionářů: jak obyčejní lidé stavěli mimořádné bohatství – a jak můžete také", nemůžete na cestě stavět bohatství bez pomoci.

Ve spolupráci s výzkumným týmem Dave Ramsey studoval Hogan sedm tisíc amerických milionářů (definovaných jako ti s čistou hodnotou nejméně 1 milion dolarů) po dobu sedmi měsíců – a zjistil, že dosáhli sedmičlenného statutu se čtyřmi klíčovými vztahy.

Zde je podrobnější pohled na každý.

1. Trenér

"Jedná se o někoho, kdo stojí na okraji a vyzývá vás, abyste pokračovali," napsal Hogan. "Když padnete, je to ten hlas, který slyšíte na vás, abyste vstali."

Hogan sám připisuje atletickým, obchodním a finančním trenérům, které měl po celý svůj život, a formoval ho do osoby, se kterou se stalo.

Daniela Corrente, generální ředitelka a zakladatelka osobního finančního nástroje Reel, může svědčit o významu tréninku. Řekla Business Insider, že nejchytřejší krok, který udělala v její kariéře, je zatím najímá podnikatelský trenér, s nímž se setkává jednou týdně, aby diskutoval o strategiích přijímání, fundraisingu a zakládání hodnot společnosti.

"Vím, že spousta úspěšných lidí, kteří používají trenér, prostě nemusí nutně přiznat, nebo to nahlas říct," řekla.

Přečtěte si více:Většina lidí věří 6 mýtů o milionáři a může jim zabránit v budování vlastního bohatství

2. Mentor

V Hoganově studii 86% milionářů uvedlo, že aktivně přijímá radu poradců.

"[A mentor] je někdo, kdo dělal to, co chcete dělat, "napsal." Jsou na stejné cestě, ale jsou pár míle před vámi. "Hogan navrhuje, aby přehodnotil svou mentorovou strategii – zůstaň na pozoru pro někoho důvěřujte a vyveďte je na kávu každých pár měsíců, řekl.

"Uložte některé otázky v průběhu času, abyste mohli mít hluboký, smysluplný rozhovor, když se setkáte," napsal. "Zeptejte se je na jejich příběhy, zjistěte, co jim dává klíště, a požádejte je, aby vám vyprávěli své největší poruchy a co se od nich naučili.

Měli byste také zvážit možnost mít peer mentora – spolupracovníka, s nímž si pravidelně vyměňujete zpětnou vazbu. Suzanne Batesová, generální ředitelka společnosti Bates Communications, říká, že všichni úspěšní vůdci mají jednu a pomáhá jim růst rychleji ve své kariéře, informovala již Shana Lebowitzová z Business Insider.

3. Roztleskávačka

"Je to někdo, kdo ve vás věří a je zde, aby vás povzbudil bez ohledu na to," napsal Hogan.

Nejlepším roztleskávačem pro milionáře je ten, který již překročil sedmimetrový bod, a řekl: "Vědí, na které výzvy se setkáte, a budou neustále připomínat, že to dokážete."

Díky silnému podpůrnému systému vás můžete řídit zkouškami a souženími na vaší cestě a pomáhat vám zvládat jak výzvy, tak oslavy. Podnikatel Randi Zuckerberg předtím řekl Business Insider, že potřebujete "mít dobrý partner nebo podpůrný systém v každé situaci, aby se dařilo".

Přečtěte si více:Autor, který zkoumal více než 10 000 milionářů, nalezl vlastnosti, které jim umožňují úspěšně navázat na odlišné chování

4. Přítel

Nemůžete strávit každou bdělou chvíli snít o tom, že jste milionářem, řekl Hogan.

"Přátelé nám připomínají, že život je víc než budování bohatství," napsal. "A to platí zejména pro staré kamarády, které nám připomínají, odkud jsme a odkud pocházíme. Nepodceňujte hodnotu kvality života." Nikdy nechcete budovat bohatství za cenu vašich vztahů. "

Přátelé však nabízejí více výhod, než jen vás držet.

Stabilní osobní vztahy – a dobré osobní zvyky – znamená, že jste dobrým správcem vašich zdrojů, William D. Danko, spoluautor bestselleru "Milionář vedle dveří", řekl ve Washingtonu po Q & A.

Je to jedna z jeho klíčových rad pro budování bohatství. "Toto chování bude mít za následek delší život a další příležitosti," řekl.

Výzkum ho podporuje; studie ukazují, že podpora přátelství je klíčem k dobrému stárnutí a posilování štěstí, uvedla agentura Erin Brodwin z Business Insider. V podstatě mít zdravý osobní život může mít za následek delší život – a více času pro hromadění bohatství.