Zde je to, co může znamenat pro vaši kariéru<div _ngcontent-c14 = "" innerhtml = "

Mark Reuss (foto od Bill Pugliano / Getty Images)Getty

Nedávno bylo oznámeno, že Mark Reuss, dlouhodobý zaměstnanec společnosti General Motors, který se v roce 1983 stal členem skupiny interní student& nbsp; a již se dostal do Executive Suite (hodnost firemního důstojníka v jazyce GM), byl právě povýšen na prezidenta. Odtud se od něj očekává, že bude ještě více spolupracovat s generálním ředitelem Mary Barra. Co se z toho můžete dozvědět jako vlastník kariéry? Jak můžete uvažovat o událostech v GM, abyste se dozvěděli o svém kariérovém systému? Zde jsou kroky.

Je to turnaj. Za prvé, musíte pochopit, že vnitřní organizace systému kariéry funguje jako turnaj. Pokud se připojíte k nějaké organizaci, například do začátku dvacátých let, pravděpodobně máte kolem 30 let, než se dostanete na vrchol. Pokud má vaše organizace jedenáct hierarchických úrovní a připojíte se k první úrovni, musíte každých tři roky průměrně propagovat, abyste získali šanci. Navíc typický turnaj neposoudí předchozí kola. Nemáte druhou šanci v tenisových turnajích v USA ani v basketbalových turnajích NCAA a v turnaji vaší společnosti nebudete mít další šanci na dalšího generálního ředitele. Můžete však skončit ve významném sekundárním turnaji, který je pro vás stále atraktivní.

Jaká jsou vaše šance? Chcete-li získat konečnou odpověď, musíte vědět, kolik úrovní má vaše organizace a odhadnout frekvenci interních propagací mezi jednotlivými úrovněmi. Můžete však rychle provést hrubé odhady. V případě společnosti GM s celkovým počtem pracovních sil kolem šedesáti tisíc, můžete očekávat ročních úbytků a výměny za 1,500 pozic. Od roku 1946 a s výjimkou dvou po sobě jdoucích smluvních zaměstnanců v letech 2009 až 2010, průměrný generální ředitel společnosti GM trval 6 let. Takže můžete odhadovat kurzy 1 500 x 6, což je 9 000 až 1, než se stanete někdy ve jmenovateli interního generálního ředitele. Pokud byste byli rádi, kdybyste se dostali do Executive Suite, můžete odhadnout protihodnotu proti desetinásobnému snížení na 900 na jednu. Poklepejte na několik dalších úrovní a pokud budete s touto úrovní osobního úspěchu spokojeni, můžete odhadnout kurz proti 9 na 1.

Existují další turnaje. Existují další, větší, turnaje, které vaše organizace nechce, abyste prozkoumali. v Případ GM, získala značné odborné znalosti čerpáním z externích & nbsp;pracovní kariérové ​​turnaje. Důležitým partnerem společnosti byli Daniel Berce ve financích, Everett Eissenstat ve veřejné politice, Craig Lidden jako generální právník, Christopher Hatto v účetnictví, Richard Mott v oblasti informačních technologií a Jeffrey Taylor v souladu. GM také přijal do samostatného turnaje na začátek průmysl personál. Společní důstojníci Tony Cervone (Communications) a Barry Engle (prezident, GM International) přišli do GM prostřednictvím Volkswagenu Ameriky a Forda Brazílie. (Pouze pro objasnění, pět ze sedmnácti firemních důstojníků jsou ženy, ale jejich zkušenosti z kariéry byly do velké míry uvnitř GM.)

Je vaše organizace dobrou sázkou? Zde musíte být opatrní starou metaforu "války za talent". Vaše organizace může chtít udržet svůj talent ve svých vlastních zákopech, než aby vám umožnila jít na druhou stranu. Existuje také otázka, jak dobře bude vaše organizace fungovat? Chcete-li se vrátit k příkladu GM, zprávy Associated Press, které nedávno oznámily propuštění 8 000 pracovníků z bílého límce, přicházejí převážně z "lidí, kteří jsou odborníky na motor s vnitřním spalováním" a kteří "nebudou potřebovat elektrické automobily, které se nakonec vydrží"Na první pohled to dává smysl, ale na druhou stranu už po celá léta není trend směrem k elektrickým vozidlům bez řidičů? Pokud tomu tak je, jak se domníváte, že se GM o tom vážně zajímá? A jak se cítíte, co vaše organizace má?

Je to na vás. V konečném výsledku je na vás, abyste zjistili, jaký je nejlepší postup. Váš zaměstnavatel pravděpodobně raději mluví o tom, co vám může nabídnout, spíše než o tom, co byste chtěli pro sebe. Zároveň není tak těžké projít výše popsanými kroky, abyste zhodnotili vlastní vyhlídky na propagaci a přijeli užitečné odpovědi. Poté můžete ve vaší firmě lépe poslouchat a pokud hodlají váš příspěvek, možná dostanou větší pozornost. Můžete také mapovat a prozkoumat své širší možnosti, přehodnotit své stávající kompetence a přijmout budoucí vzdělávací a síťové agendy. Nezáleží na tom, co preferuje váš zaměstnavatel, opravdu umět převzít vlastnictví své kariéry!

">

Mark Reuss (foto od Bill Pugliano / Getty Images)Getty

Nedávno bylo oznámeno, že Mark Reuss, dlouhodobý zaměstnanec společnosti General Motors, který se v roce 1983 připojil jako internista a již se dostal do manažerského svazku (hodnost firemního důstojníka v jazyce GM), byl právě povýšen na prezidenta. Odtud se od něj očekává, že bude ještě více spolupracovat s generálním ředitelem Mary Barrou. Co se z toho můžete dozvědět jako vlastník kariéry? Jak můžete uvažovat o událostech v GM, abyste se dozvěděli o svém kariérovém systému? Zde jsou kroky.

Je to turnaj. Nejprve musíte pochopit, že vnitřní systém kariéry každé organizace funguje jako turnaj. Pokud se připojíte k nějaké organizaci, například do začátku dvacátých let, pravděpodobně máte kolem 30 let, než se dostanete na vrchol. Pokud má vaše organizace jedenáct hierarchických úrovní a připojíte se k první úrovni, musíte každých tři roky průměrně propagovat, abyste získali šanci. Navíc typický turnaj neposoudí předchozí kola. Nemáte druhou šanci v tenisových turnajích v USA ani v basketbalových turnajích NCAA a v turnaji vaší společnosti nebudete mít další šanci na dalšího generálního ředitele. Můžete však skončit ve významném sekundárním turnaji, který je pro vás stále atraktivní.

Jaká jsou vaše šance? Chcete-li získat konečnou odpověď, musíte vědět, kolik úrovní má vaše organizace a odhadnout frekvenci interních propagací mezi jednotlivými úrovněmi. Můžete však rychle provést hrubé odhady. V případě společnosti GM s celkovým počtem pracovních sil kolem šedesáti tisíc, můžete očekávat ročních úbytků a výměny za 1,500 pozic. Od roku 1946 a s výjimkou dvou po sobě jdoucích dočasných CEOS v letech 2009 až 2010, průměrný CEO společnosti GM trval 6 let. Takže můžete odhadovat kurzy 1 500 x 6, což je 9 000 až 1, než se stanete někdy ve jmenovateli interního generálního ředitele. Pokud byste byli rádi, kdybyste se dostali do Executive Suite, můžete odhadnout protihodnotu proti desetinásobnému snížení na 900 na jednu. Poklepejte na několik dalších úrovní a pokud budete s touto úrovní osobního úspěchu spokojeni, můžete odhadnout kurz proti 9 na 1.

Existují další turnaje. Existují další, větší, turnaje, které vaše organizace nechce, abyste prozkoumali. V případě společnosti GM získala značné odborné znalosti čerpáním z externích pracovní kariérové ​​turnaje. Důležitým partnerem společnosti byli Daniel Berce ve financích, Everett Eissenstat ve veřejné politice, Craig Lidden jako generální právník, Christopher Hatto v účetnictví, Richard Mott v oblasti informačních technologií a Jeffrey Taylor v souladu. GM také přijal do samostatného turnaje na začátek průmysl personál. Společní důstojníci Tony Cervone (Communications) a Barry Engle (prezident, GM International) přišli do GM prostřednictvím Volkswagenu Ameriky a Forda Brazílie. (Pouze pro objasnění, pět ze sedmnácti firemních důstojníků jsou ženy, ale jejich zkušenosti z kariéry byly do velké míry uvnitř GM.)

Je vaše organizace dobrou sázkou? Zde musíte být opatrní starou metaforu "války za talent". Vaše organizace může chtít udržet svůj talent ve svých vlastních zákopech, než aby vám umožnila jít na druhou stranu. Existuje také otázka, jak dobře bude vaše organizace fungovat? Chcete-li se vrátit k příkladu GM, zprávy Associated Press, které nedávno oznámily propuštění 8 000 pracovníků z bílého límec, budou pocházet z velké části "osobami, které jsou odborníky na motor s vnitřním spalováním" a "nebudou potřebovat elektrické automobily, které nakonec řídit se sami. "Na první pohled to dává smysl, ale na druhé pohled, nemá tendenci k elektrickým, bez řidiče vozidel všeobecně známá léta? Pokud tomu tak je, jak se domníváte, že se GM o tom vážně zajímá? A jak se cítíte, co vaše organizace má?

Je to na vás. V konečném výsledku je na vás, abyste zjistili, jaký je nejlepší postup. Váš zaměstnavatel pravděpodobně raději mluví o tom, co vám může nabídnout, spíše než o tom, co byste chtěli pro sebe. Zároveň není tak těžké projít výše popsanými kroky, abyste zhodnotili vlastní vyhlídky na propagaci a přijeli užitečné odpovědi. Poté můžete ve vaší firmě lépe poslouchat a pokud hodlají váš příspěvek, možná dostanou větší pozornost. Můžete také mapovat a prozkoumat své širší možnosti, přehodnotit své stávající kompetence a přijmout budoucí vzdělávací a síťové agendy. Nezáleží na tom, co preferuje váš zaměstnavatel, opravdu umět převzít vlastnictví své kariéry!