Trumpova hraniční zeď Tops tento týden je Internet News Roundup


Pouze v časech jako je tomu může internet oscilovat mezi vzrušení o ženu, která slouží vodě na červeném koberci v Golden Globes a fascinace s Jeff Bezos je milostný život ve stejném týdnu. To je zvláště pravda, když se domníváme, že na hudebních cestách se nacházejí pitstopy omlouvám se pro spolupracovat s R. Kellym a lidmi, kteří se zajímali o to, zda ukončení americké vlády vůbec skončí. Přesto se přinejmenším HBO snažil získat diváky přemýšlet o Soprany znovu, takže to nebyla úplná ztráta. Toto, moji přátelé, je to, o čem jiní lidé mluví o on-line během posledních sedmi dnů.

Šílený jako peklo a už to nebude trvat

Co se stalo: Jistě, prezident má právo se obrátit na nějaké téma, které chce, ale znamená to, že televize má povinnost nechat ho všichni slyšet? Tato teoretická otázka se ukázala jako praktická na začátku minulého týdne.

Co Opravdu Stalo: Prezident Spojených států zahájil třetí týden vypnutí vlády s tím, co mnozí považovali za mistra střetu s veřejností: jeho rozhodnutí učinit svůj případ přímo americkému lidu.

Oznámení upoutalo pozornost médií ze zřejmých důvodů, ale došlo k problému, který nebyl vyřešen v době, kdy prezident Trump oznámil: Televizní ředitelé ve skutečnosti nesouhlasili s vysíláním své adresy.

Jako vedoucí pracovníci v síti – a všichni ostatní na Twitteru – bojovali s otázkou vysílání nebo nikoli, někteří považovali toto rozhodnutí za snadné.

Ve skutečnosti však volba do ovzduší komplikovala skutečnost, že před pěti lety byl prezidentovi Obamovi odepřeno vysílací vysílání za vlastní adresu Oval Office o přistěhovalectví, jak zdůraznili ostatní.

Nakonec skutečnost, že prezident Trump přednesl veřejnou řeč o centrální otázce za zastavení vlády – aka, což by pravděpodobně znamenalo dobré hodnocení– v den, a sítě potvrdily, že oni budou mít řeč. Ale to nebylo vše, co vysílali, jak se ukázalo.

V době, kdy skončil den, byla televízní scéna stanovena na celý den projevu, stejně jako zakladatelé zamýšleli, kdyby předvídali televizi a současnou politickou situaci, a přesto se nějak rozhodli jít s celým shebangem tak jako tak.

Takeaway: Pro každého, kdo se zajímá o to, jak se celý tento bujný vztah mezi prezidentem a sdělovacími prostředky odehrává, Jim Acosta v CNN uvažuje věci.

Takže o tom prezidentské adrese …

Co se stalo: Adresa oválného úřadu proběhla podle plánu, přestože byste mohl být odpuštěn, když jste si mysleli jinak, protože to má vliv na to, co se vlastně děje v Americe.

Co Opravdu Stalo: Po tom všem, co se stalo, a příběhy o jeho přípravě, neobvyklý prezident Trump dal v úterý večer svou krátkou adresu od Oválné kanceláře a bylo to … téměř vlhké.

Takže, víte, to šlo dobře. Lidé nebyli ohromeni, protože reakce byla velmi jasná – jeden nadpis označil to za "mokrý prd" – a zpětná vazba na Twitter byla stejně laskavá.

Kdyby byla prezidentka náklonnost, odpověď demokratů byla považována za stejně neuspokojivou, přičemž primární reakcí bylo dělat memy.

Dokonce i tam Trump nemohl žádat o výhru; zatímco jeho první adresa v Oválné kanceláři měla dobré hodnocení, odpověď z druhé strany měla zřejmě více diváků. Nemůže mediální prezident dokonce vyhrát mediální válku?

Takeaway: Proč bychom se neměli zeptat na opravdovou legendu o tom, jak se cítí o tom, co se děje? Určitě bude mít střízlivé a spravedlivé čtení, které je nepravděpodobné, že by někdo zklamal, že?

Čau čau čau

Co se stalo: Donald Trump, autor knihy Umění obchodu, měl dokonalou příležitost ukázat si minulý týden své zvládnutí umění dohody a v tomto procesu ukončit ukončení vlády. Nešlo to dobře.

Co Opravdu Stalo: Post-oválné kancelářské adresy, věci se ve vypnutí nezměnily tak či onak, což zanechalo jednu poslední volbu: vlastně si mluvili navzájem. V den po svém vystoupení se prezident Trump setkal s vůdcem senátu pro menšiny Chuckem Schumerem a předsedou vlády Nancy Pelosi. Jak to šlo? No, začalo a skončilo. Víme to moc.

Ano, schůzka skončila tím, že prezident vyrazil, když nedostal to, co chtěl. Oh, a pokud jste si mysleli, že Trump je na Twitteru kavalír, tím, že naznačuje, že říká "bye-bye", hádej co?

Řekněme, že zasedání znělo, jako by to bylo zvláště špatně pro prezidenta, soudit ty, kteří tam byli.

No, podle toho nějaký těch, kteří tam byli, přinejmenším. Ti z prezidentské strany měli jinou verzi událostí, alespoň veřejně.

Myslím, že to je určitě jeden způsob, jak se pokusit a otáčet věci proti lidem, kteří se po zuřivém výkřiku nevyjeli z setkání. Ale existuje nějaký způsob, jak by se všichni zúčastnění mohli dostat k malému pettirovi?

Takže, kde všechno zanechalo všechny? Nikde nebylo dobré, vypadala to jako odpověď. Jakmile odstávka skončila do 20. dne a prezident přejel do Texasu na fotografickou operaci, aby znovu vyzkoušel Ameriku, že je v pořádku, zdálo se málo, že obě strany jsou připraveny uzavřít dohodu.

Takeaway: Pokud nic jiného, ​​musí každý souhlasit s tím, že pověst Donalda Trumpa jako neohroženého obchodníka zůstala během této konkrétní doby americké politiky zcela neporušená. Počkejte, co znamená "neporušené" znovu?

Vyzdvihování kontroly

Co se stalo: Někteří z vás si možná pamatují současného prezidenta Spojených států na kampani a slibují, že Mexiko bude platit za zdi na jižní hranici Ameriky. Současný prezident Spojených států by pravděpodobně raději nepamatoval.

Co Opravdu Stalo: Ve čtvrtek, když byl prezident na cestě na mexickou hranici na návštěvu fotopohledu, učinil prohlášení o své navrhované hraniční zdi, která byla více než trochu překvapivá pro mnohé, kteří to sledovali celou věc po celá léta.

Vsadíte se, že lidé si všimli tohoto fascinujícího nového směru od vůdce Spojených států, hlavně proto, že to bylo tak zjevně nepravdivé. Tady je samozřejmě věc: Toto je internet. Internet si pamatuje věci. Vezmi to pryč, Twitter.

No, tohle se stává trapné. Ale pojďme si to přečíst, a místo toho se zeptat na tuto otázku: Pokud to není kontrola, jak je Mexiko má platit za zdi? Prezident mluvil o potenciálu náhrady NAFTA, USMCA, ale … No, je to s tím problém.

Ale přinejmenším ta zeď, která za to zaplatí, bude mít za to peníze a úsilí, ne?

Jednou z alternativ, která se často zvedá k ukončení vypnutí a placení za stavbu zdí je Trump volání národní nouze a použití prezidentských pravomocí, aby se to stalo. Ale kde to bude že peníze pocházejí?

Takeaway: Víte, toto všechno je pro prezidenta velmi trapné. Podívejme se na to, jak se o den poté dělal na Twitteru. Možná by byl omluvný a ochoten vysvětlit nuance?

Nebo snad ne.

Neměli jste se podívat

Co se stalo: Advokáti Pavla Manaforta nemají velmi silnou redakční hru, a to ukazuje.

Co Opravdu Stalo: Bylo možná překvapivé, že se tento týden uskutečnily další věci mimo vypnutí a okolní přistěhovaleckou slepotu – ale ostatní věci nebyly pro prezidenta Trumpa ani dobrá zpráva. Na začátku týdne měli advokáti společnosti Paul Manafort reagovat na podání od zvláštního právního zástupce Roberta Muellera s vlastním podáním a snažili se vydat verzi událostí, která upřednostňovala svého klienta. Nešlo to tak, jak bylo plánováno, což bylo zřejmé poměrně brzy díky chybným termínům.

Tak co bylo v podání a proč to bylo odloženo a uzavřeno? Přijďte v úterý, lidé dostali více odpovědí než mohli očekávat.

Při jejich podání však došlo k velkému problému.

Zní to jako vtip, ale to nebylo – a informace, které se ukázaly jako výsledek, byly velmi dobře odhalující.

Věci byly natolik neskutečné, že se mluvčí Manaforta skutečně pokoušel objasnit informace, o kterých se nikdo mimo soudní síň neměl předem seznámit.

Vítejte v politické a právní realitě roku 2019, všem.

Takeaway: Takže z toho opět vyplývá, že Robert Mueller je tak daleko před všemi ostatními, že všichni se jen snažíme vyzdvihnout drobky a přemýšlíme, co vlastně je peklo pečení. Dobrá, není to skvělá metafora, ale chystáte se do toho.


Více skvělých příběhů WIRED