Top 10 nejžádanějších domácích arkádových skříníDny arkád v každém městě, naložené nejnovějšími hrami, jsou dávno pryč, ale v posledních několika letech jsme viděli nové domácí arkádové jednotky, které se objevovaly jako alternativy. Tyto systémy od značek jako Arcade1Up a RepliCade vám umožňují znovu vytvořit arkádový zážitek, který jste si pamatovali jako dítě – nebo nikdy neměli šanci vidět. Zatím jsme viděli velké hry jako Street Fighter II, Mortal Kombat, Pac-Man, Galaga, a Želvy Ninja získat vlastní skříňky a za zlomek nákladů na původní stroje.

Ale stále existuje spousta různých arkádových her, které nepřeskočily na domácí arkádový stroj, a my netrpělivě čekáme, až budou oznámeni, abychom mohli vyplnit naši hernu a vytvořit si vlastní osobní pasáž. Toto je naše top 10 nejžádanějších domácích arkádových skříní, od téměř zaručených strojů až po dlouhé střely.

Smash TV

Eugene Jarvis prakticky vytvořil twin-stick střelce Robotron: 2084 na začátku 80. let a v roce 1990 se on a tým ve Williamsu přiblížili zdokonalení Smash TV. Set na futuristické herní show připomínající Běžící muž, hra vás dostane do obuvi soutěžícího, který musí zabíjet a ničit vlny nepřátel ze všech směrů, aby vyhrál hloupé ceny jako toustovač nebo nový videorekordér. Se dvěma ovládacími tyčkami potřebnými k hraní, Smash TV nezapadalo by do tradičního kabinetu, a proto by musela být hvězdou show – je to podceňovaný drahokam, který by mohl hrát vedle sebe Robotron: 2084 a hra Eugene Jarvis Celkem krveprolití.

Zabijácký pud

Vypínač C-c-c-combo! Jedna z nejuznávanějších bojových her všech dob Zabijácký pud je k dispozici na všem, od Super Nintendo až po Xbox One, ale není nic jiného, ​​než hrát arkádovou verzi s jinou osobou přímo po vaší straně, připravenou vás udeřit do paží, pokud se vám podaří dosáhnout ohromujícího vítězství. Jeho obsazení postav zahrnuje klasiky jako Sabrewulf, T.J. Combo, Cinder a Riptor, všichni čekající na doručení dlouhých řetězců zásahů, které končí s rozpačitými a zahanbenými oponenty. Samozřejmě bychom rádi viděli tuto hru nabitou pokračováním Instinkt vraha 2, jakož i aktualizovanou verzi původně vydanou pro Xbox One a PC.

Donkey Kong

Toto je kompletní trubkový sen, protože Nintendo notoricky chrání své franšízy a uvolňuje je mimo vlastní systémy, ale původní Donkey Kong zůstává jednou z nejpopulárnějších arkádových her všech dob. Představilo nás to nejen titulární postavě, ale také Mariu, který byl v té době známý jako „Jumpman“. Její jednoduché vertikální hraní bylo překvapivě obtížné, protože Donkey Kong by hodil nebezpečí dolů řadou ramp, které by musely být pečlivě vyhnul se, když hráč vylezl nahoru. Zřejmé inkluze v tomto kabinetu zahrnují Osel Kong Jr., který dal boty na druhou nohu pro obří lidoop Osel Kong 3.

Dům mrtvých

Klasická arkádová střílečka s fyzickým ovladačem, Dům mrtvých je jednou z nejúžasnějších a nejpůsobivějších her na lehké zbraně. Jednoduše hraná hra na kolejích je natolik jednoduchá, že si ji může kdokoli vyzvednout a začít střílet zombie na kousky v žádném okamžiku, ale intenzita a počet baddies také znamená, že k vítězství musíte být vysoce kvalifikovaní. Hlavním problémem při výrobě domácí verze by byla cena – řadiče nejsou levní – ale stala by se středobodem jakékoli herny a hitem při házení party s přáteli. Zahoďte několik pokračování a máte stroj vlastní.

Kontra

Jedna z nejpamátnějších her pro NES, originál Kontra ve skutečnosti debutoval jako arkádová skříň, kde hovězí hardware znamenal, že vypadal ještě lépe než verze domácí konzole. Tyto nádherné vizuály byly lépe replikovány s pozdějšími tituly jako Contra III: Alien Wars, ale být schopen postavit se na stroji a hrát hru, která to všechno spustila, by bylo vzrušující – pokud náhodou nezlomíte skříňku, když zemřete miliontýkrát. Jeho pokračování Super Contra by to bylo logické začlenění a dva hráči by se mohli spojit, aby porazili směšný počet nepřátel, kteří jim stojí v cestě.

Ikaruga

Klasický vertikální střelec před téměř dvěma desetiletími, Ikaruga se podařilo zůstat relevantní tím, že se objevil ve všem od Dreamcastu po Nintendo Switch. Její styl kulky je zběsilý a neuvěřitelně obohacující a z jeho designu můžete vidět jasný vliv Nier: AutomatySegmenty pro natáčení. Jeho stoupající zvukový doprovod, chytré nepřátelské designy a absolutně nádherné vizuální prvky stále drží všechny tyto roky později a je prakticky žádoucí, aby byl představen ještě více hráčům s vlastní kabinetem. Jeho předchůdce Radiant Silvergun mohl by se připojit k nějaké přidané rozmanitosti.

Dance Dance Revolution

Chcete hrát arkádovou hru u vás doma a chcete vypadat jako buvol, když to děláte? Také my, a proto potřebujeme Dance Dance Revolution domácí pasáž kabinet. Tento kabinet by musel obsahovat relativně velké množství tanečních melodií a taneční podložku, abyste mohli získat originální DDR Zkusenosti. Tato skříňka by vyžadovala trochu více místa než tradiční stroj a možná i větší obrazovka kvůli tomu, kde by hráči stáli, ale mohli byste zažít veškerou zábavu z původní arkádové verze bez jakéhokoli rozpaků.

NBA Jam

Z centra… přímo do vaší herny? NBA Jam destiloval hru basketbalu na jeho nejzákladnější prvky v arkádové hře dva na dva. Nemuseli jste znát všechna pravidla, abyste mohli hrát, ale museli jste být rychle se svými záběry a dobře se bránit, pokud jste někdy chtěli, aby váš tým byl „v ohni“. Zůstává jednou z nejlepších her devadesátá léta pro jeho neúctivý sport a jeho snímek zlaté éry talentu NBA, ačkoli Michael Jordan nebyl zahrnut. Možná by to mohlo být ospravedlnitelné opětovným vydáním domácí arkády, ale nechceme, aby se Scottie Pippen a Horace Grant cítili nedoceněni.

Out Run

Stroje Arcade1Up mohou být vybaveny stoupačkami, které je staví do stojaté výšky, což je ideální pro téměř všechny arkádové hry. Říkáme téměř všechny, protože závodní hry jsou samozřejmě nejlépe zkušenými sedadly. Sega je Out Run je jedním z nejznámějších. Se zabudovaným závodním kolem, akcelerátorem a brzdami by to pravděpodobně byl dražší kabinet, ale zkušenost s hraním arkádové hry správným způsobem, a to vše z vašeho domova, by určitě stálo za to ji hrát. Jeho nádherná, slunná grafika a nárazová zvuková stopa vás uchvátí i celé hodiny.

Tron

Většina arkádových skříní od Arcade1Up a dalších společností vyžaduje několik různých her, aby se cítila jako správná hodnota, ale Tron mohl by tuto plíseň zlomit. Díky několika typům her, včetně akčních, střeleckých a závodních, dodal ducha klasického sci-fi filmu s omezenou technologií, která byla v té době k dispozici. Jen málo dalších individuálních arkádových her bylo schopno nabídnout stejné množství rozmanitosti a je zde něco okouzlujícího o tom, jak vše to vypadá, podobně jako arkádové verze vektorové grafiky Hvězdné války které už byly přeměněny v kabinet. Vše, co potřebuje, je velký obrázek Jeffa Bridgese na boku, aby opravdu vypadal.

Doporučení redaktorů