Tlačítka Amazon Dash považují za porušení spotřebitelských pravidel v Německu – TechCrunch


Amazon je Ukázalo se, že pomlčkové knoflíky porušují pravidla spotřebitelského elektronického obchodu v Německu.

Gizmos "push-to-order" debutoval Amazon v roce 2015 v pokusu e-commerce obří oholení z online nákupního procesu tím, že povzbudí spotřebitele k vyplnění svých domovů s nálepkou, spojené s účtem tlačítka, které spouštějí produkt specifické nákupy sešívání při lisování – od pracího prášku až po toaletní válec až po kočkovou výživu.

Německo bylo mezi prvními mezinárodními trhy, kde Amazon zahájil Dash, v roce 2016 spolu s USA a Rakouskem. Ale včera vyšší soud v Mnichově rozhodl, že systém neposkytuje spotřebitelům dostatečné informace o koupi.

Rozsudek vyvstává z právního úkolu regionálního spotřebitelského strážce společnosti Verbraucherzentrale NRW, který se zpochybňuje pojmy, které společnost Amazon provozuje s firmou Dash.

Stěžuje si, že podmínky společnosti Amazon umožňují společnosti nahradit výrobek vyšší ceny nebo dokonce jiný produkt namísto toho, co spotřebitel původně vybral pro nákup Dash push.

Argumentuje tím, že spotřebitelům nejsou poskytnuty dostatečné informace o nákupu spuštěném při stisknutí tlačítka – což může být měsíce po provedení původního výběru.

Tlačítka pomlčky by měla být označena štítkem o tom, že placený nákup je spuštěn tiskem.

Mnichovský soud nyní souhlasí s názorem skupiny, že Amazon neposkytuje dostatek informací zákazníkům Dash, podle Reuters.

V tiskové zprávě Verbraucherzentrale NRW prohlásil, že soudci souhlasili s tím, že Amazon by měl zákazníkům informovat o ceně a produktu před přijetím objednávky, a ne po koupi, jak tomu je v současné době.

Vyjádřila také důvěru, že rozsudek neopustí Amazon k odvolání – i když společnost uvedla, že má v úmyslu tak učinit.

V rozhovoru prohlásil šéf spotřebitelského úřadu Verbraucherzentrale NRW Wolfgang Schuldzinski: "Jsme vždy otevřeni inovacím. Pokud je však inovace znevýhodněním spotřebitelů a komplikovanější srovnávání cen, použijeme proti nim všechny prostředky, jako v tomto případě. "

Amazon neodpověděl na otázky ohledně toho, jak hodlá reagovat krátkodobě na rozhodnutí soudu, například zda bude přístroj stahovat nebo zda Dash pracuje v Německu.

Namísto toho nám zaslala následující e-mailovou zprávu: "Rozhodnutí není pouze proti inovacím, ale také zabraňuje zákazníkům, aby si sami sebe udělali informovanou volbu o tom, zda služba typu Dash Button je vhodný způsob, jak nakupovat. Jsme přesvědčeni, že tlačítko Dash a příslušná aplikace jsou v souladu s německou legislativou. Proto budeme apelovat. "