Tim Cook, Satya Nadella, Elon Musk, Sundar Pichai a další podepsali obnovený závazek k Pařížské dohodě – TechCrunch


Americká vláda může být v procesu formálního odstoupení od doby Pařížské dohody, mezinárodní dohody o cílech boje proti změně klimatu, ale hlavní američtí zaměstnavatelé tvrdí, že zůstanou v kurzu v novém prohlášení společně podepsaném skupinou asi 80 vedoucích pracovníků a vůdců organizace práce v USA. Prohlášení zveřejněné na webu UnitedForTheParisAgree.com představuje skupinu, která buď přímo zaměstnává více než 2 miliony lidí v USA, nebo představuje větší skupinu 12,5 milionu prostřednictvím organizací práce.

Skupina souhrnně prohlašuje, že jsou „stále v“ dohodě, kterou mnozí níže podepsaní hlasitě podpořili také zpět v roce 2017, kdy Trumpova správa oznámila svůj záměr formálně se odstranit. Rovněž „naléhají na Spojené státy“, aby přehodnotily svůj současný průběh a také souhlasí s tím, že budou i nadále odhodlány tuto dohodu dodržovat. Dohoda pomůže nejen potencionálně čelit pokračujícím dopadům globálních klimatických změn, uvádí skupina v dopise, ale také připraví cestu pro „spravedlivý přechod“ americké pracovní síly k „nové slušné rodině podporující pracovní místa a ekonomické příležitosti “, Z čehož vyplývá, že vyklouznutí z dohody bude skutečně bránit americké pracovní síle v soutěži v globálním měřítku.

Jablko Generální ředitel Tim Cook sdílel obnovený závazek na Twitteru a částečně poznamenal, že „lidstvo nikdy nebylo vystaveno větší nebo naléhavější hrozbě než změna klimatu“, a další významní technici se také podepsali, včetně Microsoft Satya Nadella, Tesla je Elon Musk, Google Sundar Pichai a Adobe Shantanu Narayen. Zastoupeni jsou také vedoucí pracovníci dalších silných amerických společností napříč průmyslovými odvětvími, včetně James Quincey z Coca-Coly, Patagonie Rose Marcario, Unileverova Alan Jope a Walta Disneye Robert Iger.