SpaceX odmítá 10 procent svých zaměstnanců


Elon Musk dohlíží na další kolo propouštění pro jednu ze svých společností.
Elon Musk dohlíží na další kolo propouštění pro jednu ze svých společností.

Obrázek: DAVID MCNEW / AFP / Getty Images

Po letním ročníku úspěšných raketových startů pro společnost SpaceX společnosti Elon Musk, letos do roku 2019 firma vidí, že společnost se vrací zpět na Zemi tvrdě a rychle.

Společnost v pátek oznámila, že podle agentury Reuters bude snižovat 10 procent svých zaměstnanců. V současné době má SpaceX přibližně 6 000 zaměstnanců, takže 10% odstupného znamená, že zhruba 600 lidí ztratí svou práci.

Společnost uvedla, že je třeba stát se "štíhlejším" důvodem pro propouštění. Řekl to agentuře Reuters, že k dosažení dvojité představy o "meziplanetárním vesmírném plavidle a globálním vesmírném internetu" je potřeba snížit náklady, aby se zabránilo bankrotu.

Oznámení je odklon od druhů titulků, které pro ambiciózní společnost ovládaly významný rok. SpaceX v roce 2018 úspěšně odskočil 21 raketových raket, poslal na své rakety Falcon Heavy Tesla roadster na oběžnou dráhu a zakončil rok tím, že udělal totéž s GPS družicemi pro americké letectvo dva dny před Vánocemi.

Ale ani to není první kolo výstřelů pro společnost. Elon Musk nahradil několik členů týmu senior management v červnu roku 2018, údajně po neshodách ohledně tempa práce na satelitu SpaceX Starlink. Musk také dohlížel na propouštění a změny v managementu v Tesle.

Https% 3a% 2f% 2fblueprint api production.s3.amazonaws.com% 2fuploads% 2fvideo uživatelů% 2fdistribution thumb% 2fimage% 2f86643% 2f01701e30 1866 464e adec ce3d33fbc6c4