První pohled na novou beta verzi aplikace Twitter a její nabídku zůstat "cenná a relevantní" – TechCrunch


Cvrlikání si udělal jméno na své nejzákladnější úrovni jako platforma, která dává každému, kdo ji používá, hlas. Ale jak se rozrostla, tento jedinečný prodejní místo nastavil Twitter na tolik problémů – obtěžování, zmatený způsob, jak zvládat rozhovory – protože má příležitosti – to nejlepší místo, kde se v reálném čase setkává, jak veřejnost reaguje na něco, ať je to Televizní show, politické povstání nebo hurikán.

Nyní, aby vyřešily některé z problémů, společnost bude jíst své vlastní krmivo (birdfood?), Pokud jde o mít hlas.

V nadcházejících týdnech zahájí nový beta program, v němž vybraná skupina uživatelů získá přístup k funkcím prostřednictvím samostatné aplikace a bude používat další funkce s ostatními. Twitter, podle pořadí, bude používat data, která získá z tohoto použití a chatter, aby se rozhodla, jak a kdy tyto testy převést na plnohodnotné funkce produktu pro zbytek uživatelské základny.

Posadili jsme se Sara Haiderovou, Twitterovou ředitelkou produktového managementu, abychom se podrobněji podívali na novou aplikaci a jaké funkce bude testovat v ní (a co to nebude), nyní a v budoucnu.

Společnost dnes již vede Program experimentů pro testování, stejně jako další testy, například k potlačení zneužívajícího chování, aby zjistili, jak pomoci službě fungovat hladceji. Tento nový beta program bude fungovat jinak.

Zatímco tam bude jen pár tisíc účastníků, přijaté nebudou pod NDA (na rozdíl od programu Experiments). To znamená, že mohou veřejně diskutovat a pípávat o nových funkcích, což umožní širší komunitě Twitter komentovat a klást otázky.

A na rozdíl od tradičních betas, kde uživatelé testují téměř dokončené funkce před veřejným uvedením do provozu, zpětná vazba od beta by mohla radikálně změnit směr toho, co se staví. Nebo v některých případech, co není.

"Na rozdíl od A tradiční beta že je poslední krok před zahájení, jsme přináší lidé v super brzy, "řekl Haider.

První verze beta se zaměří na nový návrh způsobu, jakým fungují konverzace na Twitteru. To zahrnuje jinou barevnou schématu a vizuální upozornění, které zvýrazňují důležité odpovědi.

"Jedná se o nový způsob, jak přemýšlet o vývoji produktů," vysvětluje Haider. "Jedním z důvodů, proč je pro tento konkrétní prvek tak zásadní, je to, že víme, že děláme změny, které jsou velmi významné."

Říká, že změny této stupnice by neměly být jednoduše propuštěny uživatelům jeden den.

"Potřebujeme, abyste byli součástí tohoto procesu, abychom věděli, že vytváříme správný zážitek," říká Haider.

Jakmile budou uživatelé přijati do beta programu, uživatelé si stáhnou samostatnou beta verzi – něco, co si Twitter není jistý, bude tomu tak vždy. Není jasné, zda tento proces způsobí přílišné tření, říká společnost, takže uvidí, jak reagují testeři.

Zde jsou některé z zajímavějších vlastností, které jsme mluvili a viděli jsme, že jsme byli vyzkoušeni v beta verzi:

Barevně kódované odpovědi

Během prvního beta testu budou účastníci vyzkoušet nové konverzní funkce, které nabízejí barevné odpovědi, které rozlišují mezi odpověďmi z původního plakátu tweetu, odpověďmi od lidí, které sledujete, a těmi lidmi, které nesledujete.

Ve vývojové sestavě beta aplikace nám Haider ukázal, jak to vypadalo, s upozorněním, že použitá barevná schémata byla úmyslně provedena tak, aby byla příliš nasycená – bude vytočena, když se funkce spustí k testery.

Když kliknete na vlákno konverzace, aplikace beta také nabídne vizuální pokyny, které vám pomohou lépe najít části nití, které vás zajímají.

Jedním způsobem, jak to dělá, je zdůraznění odpovědí v podprocesu, které napsali lidé, které sledujete na Twitteru. Další změnou je skutečnost, že osoba, která zveřejnila původní tweet, bude mít v nitru také zvýrazněné odpovědi.

V budově Haider nám to ukázalo, odpovědi lidí, které sledovala, byly zelené, nevědělé byly modré a její vlastní odpovědi byly modré.

Algoritmicky tříděné odpovědi

Jednou z velkých témat v uživatelské zkušenosti Twitteru pro uživatele a méně příležitostných uživatelů je, že přicházejí s řešením pro některé funkce, které Twitter nenabízí.

Přečtěte si dlouhé vlákna, které mohou mít zajímavé detaily, které byste se chtěli vrátit později, nebo které se v určitém okamžiku rozvine, které byste chtěli následovat po přečtení všech ostatních. Haider říká, že označí odpovědi, které viděla se srdcem, aby si udržely své místo. Ostatní uživatelé používají sekci Tweets & Answers od společnosti Twitter, aby zjistili, kdy původní plakát odpověděl v rámci podprocesu, protože je těžké najít tyto odpovědi pouze při posunu dolů.

Nyní může stejný druh algoritmického řazení, který Twitter použil na vaši hlavní časovou osu, začít dělat cestu k vašim odpovědí. Mohou být také zobrazeny v pořadí, takže ty důležité – jako ty od vašich Twitter přátel – jsou přesunuty na vrchol.

Pozdější test se může týkat verze nejdůležitějších témat Twitteru, shrnutí toho, co považuje za důležité, přijít na delší vlákna, řekl Haider.

Časové zobrazení však zcela neopustí. "Buzz, ten pocit a atmosféra [of live activity] to je něco, co nikdy nechceme ztratit, "řekl generální ředitel a spoluzakladatel Jack Dorsey minulý týden na jevišti v CES. "Ne každý bude v okamžiku ve stejnou dobu, ale když jste, je to elektrizující pocit …. Cokoli, co můžeme udělat, abychom udělali pocit něčeho mnohem většího než vy [we should]. "

Odstranění srdcí + další ikony interakcí

Další experiment, se kterým se Twitter soustředí, je to, co by mělo udělat se svými ovládacími tlačítky, aby zjednodušilo vzhled odpovědí pro uživatele. Stavba, kterou jsme viděli, neměla žádné srdce na oblíbené / jako Tweets, ani žádné ikony pro retweety nebo odpovědi, když Tweets přišel ve formě odpovědí na další Tweet.

Ikony a funkce zcela nezmizely, ale objevily by se, kdybyste klepali na určitý příspěvek. Zdá se, že základní myšlenka je: angažovanost pro ty, kteří ji chtějí, zjednodušený pohled pro ty, kteří to neudělají.

Ikona srdce je již nějakou dobu předmětem spekulací. V loňském roce společnost nám řekla, že zvažuje jeho odstranění, a to jako součást celkové snahy zlepšit kvalitu konverzace. To by mohlo být příkladem toho, jak by to Twitter mohlo právě implementovat.

Twitter může také vyzkoušet jiné věci, jako jsou ledoborce (pinned tweets navržené ke spuštění konverzace) a pole aktualizace stavu (tj. Vaše dostupnost, umístění nebo to, co děláte, jako v chatu).

Stavový test ve skutečnosti poukazuje na větší posun, který vidíme v tom, jak se Twitter používá jako celek, zejména ti, kteří přišli na platformu kolem konkrétní události.

Jedním z největších lamentů bylo, že na palubě aplikace – zkušenost pro ty, kteří přicházejí na Twitter poprvé – je stále matoucí. Twitter připouští tolik sebe a tak – stejně jako jeho nedávná dohoda s NBA o poskytnutí jedinečné zkušenosti s Twitterem kolem konkrétní hry – bude dělat více vylepšení a testů, aby zjistili, jak se pohybovat Twitter na to, že se zásadně soustředí kolem lidem, které sledujete.

"Máme co dělat, abychom usnadnili objevování," řekl Dorsey a dodal, že právě teď je platforma "více o lidech než o zájmech".

Zatímco všechny produkty se musí časem vyvíjet, Twitter se zdá být trochu posedlý tím, že neustále mění základní mechaniku fungování své aplikace.

Zdá se, že to má alespoň několik důvodů. Jedním z nich je skutečnost, že i když služba stále vykazuje určitý nárůst denních aktivních uživatelů, jejich měsíční aktivní uživatelé na celém světě byli buď jednotliví, v poklesu, nebo rostli o pouhé dvě procenta v posledních čtyřech čtvrtletích (av posledním poklesu v posledním čtvrtletí tři ze čtyř čtvrtletí na klíčovém trhu USA).

To podtrhuje, jak společnost stále dělá nějakou práci, aby udržovala zaměstnance.

Druhým je, že změna a reakce se zdají být podstatou toho, jak se Twitter chce v těchto dnech postarat. Minulý týden Dorsey poznamenala, že Twitter sám nevymýšlel většinu způsobů, jak se dnes platforma používá. ("RT" (retweet), což je nyní tlačítko v aplikaci, hashtag, tweetstorms, rozšířené tweety a dokonce i všudypřítomné @mention jsou všechny příklady funkcí, které nebyly původně vytvořeny Twitterem, ale byly přidány v závislosti na způsobu použití aplikace.)

"Chceme pokračovat v naší síle pozorování a učení … co chtějí, aby Twitter byl a jak ho používat," řekl Dorsey. "Umožňuje nám být cenným a relevantním."

Zatímco tyto neustálé změny mohou někdy dělat věci více matoucí, program beta by mohl potenciálně odrazit jakékoli chyby v návrhu, odhalit problémy, které Twitter sama o sobě pravděpodobně zmeškaly, a pomoci Twitter využít tento druh virového vývoje více soustředěným způsobem.