Proctor & Gamble debutuje ruční zařízení, které může nahradit make-up


Proctor & Gamble debutoval o svém nejnovějším nástroji v boji proti stárnutí. Na CES tento týden společnost představila svět "Opté", ruční zařízení, které tiskne produkt proti stárnutí na pokožku a funguje jako skutečný Photoshop.

Opté pokrývá hyperpigmentaci nebo věkové skvrny tím, že klouže zařízení o velikosti elektrického holicího strojku na povrch pokožky.

Pomocí světel modré LED zařízení maximalizuje kontrasty v melaninu před použitím palubních kamer, které umožňují více než 200 snímků za sekundu. Obrázky jsou pak odeslány do mikroprocesoru, který analyzuje 70 000 řádků kódu pro určení velikosti, tvaru a intenzity každé vady. Po vyfotografování a analýze kůže, malá palubní tiskárna s 120 tryskami, každý tenčí než lidské vlasy, uschne přímo do problematické oblasti speciálně připravené kosmetické ošetřovací sérum – předcházející řešení v oblastech, kde není potřeba.

Podle společnosti Proctor & Gamble mohou její interní inkoustové tiskárny reprodukovat jakoukoli barvu pleti, a to jako základ pro kazety s korektní, střední a tmavou kůží.

Pro každou osobu, která momentálně nosí make-up na pokožku, společnost tvrdí, že to může zcela nahradit. A bonus, nebude se potit jako tradiční maskovaní. Není to ovšem jen korektor. Opté by v průběhu času mohl snížit výskyt těchto skvrn s anti-stárnoucími složkami použitými v krycím roztoku.

Informace o cenách stále vznikají ve vzduchu, ale společnost Proctor & Gamble plánuje uvolnit zařízení později v tomto roce, nebo začátkem roku 2020.

Sledujte veškeré naše pokrytí CES 2019 tady.