Případy chřipky v USA zasáhly 7 milionů znaků: CDC


PRAHA, 11. ledna 2019 (Zdravotní noviny) – Chřipková sezóna zvedá páru a přibližně 7 milionů Američanů bylo zasaženo kmenem viru chřipky.

Téměř polovina těchto lidí navštívila lékaře, zatímco 69 000 až 84 000 osob bylo hospitalizováno za choroby související s chřipkou, uvedla v nové zprávě Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA.

Od 5. ledna 15 států a New York City hlásilo vysokou aktivitu proti chřipce a bylo rozšířeno v 30 státech.

Nejběžnějším typem chřipky je stále kmen H1N1 chřipky A. Tento kmen cirkuluje a byl pandemický v roce 2009 av roce 1918.

V roce 1918 zabila chřipka H1N1 50 milionů lidí po celém světě. Ale současná vakcína funguje mimořádně dobře proti H1N1 – to je až 65 procent účinné, což je vysoce účinné pro vakcínu proti chřipce, podle CDC.

"H1N1 je nejběžnější [strain] ve většině zemí, "řekl Lynette Brammer, vedoucí týmu domácího chřipkového monitorování CDC." Je však divné, že na jihovýchodě je virus H3N2 běžnější. "

Kmen H3N2 chřipky A je ten, který udělal minulou sezonu chřipky tak závažnou. Když tento kmen převládal, téměř 1 milion Američanů bylo hospitalizováno a 80 000 zemřelo.

Podle údajů CDC byla činnost chřipky rozšířena ve 30 státech – Alabama, Arizona, Kalifornie, Colorado, Connecticut, Delaware, Florida, Idaho, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Massachusetts, Nebraska, New Hampshire, New Jersey, Nové Mexiko, New York, Severní Karolína, Ohio, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, Jižní Karolína, Utah, Vermont, Virginie a Wyoming.

CDC nezachycuje dospělé úmrtí na chřipku, ale drží záznamy o úmrtí dětí. Od 5. ledna činil tento počet 16.

"Je ještě mnohem víc chřipkové sezóny," řekl Brammer minulý týden. "Očekávám, že bude činnost pokračovat ještě několik týdnů."

Nejlepší způsob, jak ochránit sebe a ty kolem sebe, je dostat chřipku a stále je dost času na očkování, řekla.