Nový iPhone je ošklivý – TechCrunch


Budu první, kdo připouští, že jsem v telefonech trochu staromódní. Všichni se nadávají na mém iPhone SE, ale pravda je, že je to nejlepší telefon, jaký kdy Apple vyrobil – krásný, dobře navržený objekt téměř ve všech směrech. Ale sakra je ošklivý iPhone 11 Pro. A také nejnovější telefony Samsung a Google, když jsme u toho.

Podívejme se právě na to, proč jsou nové telefony iPhone ošklivé, přední a zadní. A do strany. Můžeme začít zářezem. Očividně to není nové, ale myslel jsem si, že by to mohla být nějaká generační anomálie, na kterou bychom se všichni za rok nebo dva podívali a smáli se. Zjevně se to drží.

Vím, že mnoho lidí si ospravedlnilo zářez různými způsoby – technicky to znamená více místa na obrazovce, pojme ikony nosiče a baterie, je to nezbytné pro odemčení telefonu tváří.

Jo, ale je to ošklivé.

Pokud by odstranili zářez, doslova by nikdo nechtěl verzi s zářez, protože je tak jasně a všeobecně nežádoucí. Pokud by inženýři společnosti Apple dokázali přijít na způsob, jak si bez zářezu, už to udělali, ale nemohou a já se vsadím, že jsou tím velmi frustrovaní. Pokoušejí se to skrýt pomocí speciální zářezové kamufláže, kdykoli je to možné, což je stejně jako říká: „Hej, také se na to nesnášíme.“

Na několik sekund můžete zapomenout. Ale v pozadí vaší mysli víte, že je tam. Každý ví.

Je to prominentní, ošklivý kompromis (mezi několika), který vyžaduje funkce, o kterou nikdo nepožádal, a lidé se nemohou zdát, že přijdou na to, jestli se jim to líbí nebo ne. Zářezy jsou hrozné a kdykoli je vidíte, znamená to, že se designér vykřikl, aby usnul. Abych byl spravedlivý, pravděpodobně se to stane docela dost. Vyrostl jsem kolem návrhářů a mohou být docela citliví jako já.

Nejsem velkým fanouškem zaoblených rohů obrazovky z několika důvodů, ale nechám to jít, protože si představím budoucnost, na které nezáleží. Pamatujete si, jak byly v Battlestar Galactica rohy odříznuty ze všech papírů? Jsme na cestě.

To, že se obrazovka rozšíří až k samotnému okraji zařízení, není ošklivé, ale je to ošklivé v duchu. Celá přední část telefonu je nyní rozhraní, což by bylo v pořádku, kdyby to mohlo říci, když jste uchopili obrazovku za pákový efekt a neudělali s tím něco. Jak to je, každá strana a roh má nějaký druh oddaného gesta, které musíte mít na pozoru před aktivací. Je to tak špatní lidé doslova vynalezli věc, která vyčnívá ze zadní části telefonu, takže ji můžete takto držet. Popsockets by nebylo nutné, pokud byste mohli bezpečně držet telefon tak, jak byste drželi jakýkoli jiný objekt tohoto tvaru.

Zadek je teď také ošklivý. Člověče, je ten bum kamery špatný. Bump je opravdu špatné slovo. Vypadá to, že designérský tým iPhone se vydal na exkurzi do námořního historického muzea, viděl helmy na hluboké moře a pomyslel si, Boom. To je to, co potřebujeme. Okénka. Aby náš telefon vypadal, že by mohl sestoupit na 4 000 sáhů. Tyto přilby vlastně vypadají opravdu skvěle, když jsou velké a jsou vyrobeny ze silné, zvětralé mosazi. Ne na tenkém, křehkém kusu elektroniky. Tady je to jen obrovská, robustní kombinace měkkých čtverců a podivně uspořádaných kruhů – pět z nich! – které zcela převezmou jinak nevýraznou zadní stranu telefonu.

Zadní strana SE je navržena tak, aby odrážela přední část, s odpovídajícím horním a dolním „rámečkem“. V nejlépe vypadajícím SE (dole) černý horní rám téměř zcela skryje existenci kamery (bohužel existuje viditelná jednotka flash). ; to dělá objekt více jako neporušená pevná látka, jeho schopnosti fotografování jsou magičtější. Kamera je zcela zarovnána s povrchem zad, což je samo o sobě úplně zarovno s výjimkou změn textury.

Zadní strana telefonu iPhone 11 Pro má širokou rovinu, na níž leží mírně vyšší plošina sestavy kamery. Nad tím stoupají tři různé malé sopky fotoaparátů a nad každým z nich malé kaldery čoček. A pod nimi zapuštěná studna mikrofonu. Pět různých výškových úrovní, produkujících tucet různých výšek a hran! Výšky sice nejsou tak vysoké, ale přesto.

Kdyby to byla vyhrazená kamera nebo jiné zařízení, které by podle návrhu vyžadovalo a používalo vrcholy a údolí pro přilnavost nebo bez očí, to by byla jedna věc. Ale iPhone má být hladký, krásný, mít pěkný handfeel. S touto topografickou mapou Havaje vzadu? Bavte se očištění špíny mezi sopkami a klepnutím okraje objektivu na stůl při zasunutí telefonu do ruky.

Navíc je to ošklivé.

Boky telefonů nejsou tak špatné jako přední a zadní strana, ale hodně jsme ztratili od dob SE. Geometrická jednoduchost tlačítek + a -, tvrdá zkosená hrana, která vám poskytne jistou přilnavost, černé pásy, které odvážně dělí strany do dvou proužků a dvou luků. A úžasně, díky tomu, že je vyroben ze skutečného kovu, čím více kapek SE přežije, tím chladnější to vypadá.

Strany nových telefonů iPhone vypadají jako nárazníky z levných modelů automobilů. Vypadají jako protáhlé želé, s menšími želé, na kterých byste se měli dotknout. Hrubý.

To je asi dost na Apple. Zapomněli na dobrý design už dávno, ale nejnovější telefony byly příliš ošklivé, než aby zavolaly.

Samsung má mnoho stejných problémů jako Apple. Každý musí mít nyní displej „od okraje k okraji“ a Galaxy S10 není výjimkou. Ale ve skutečnosti to nejde na hranu, že? Nahoře a dole je malý rámeček, ale spodní je trochu větší. Předpokládám, že to odhalí hloubku mé neurózy, abych to řekl, ale to by mě nikdy nepřestávalo bugovat, kdybych měl jednu. Kdyby to bylo mnohem větší, jako například staré „brady HTC“, považoval bych to za funkci záměrného návrhu, ale jen o trochu větší? To jen znamená, že jeden nemohli vyrobit dostatečně malý.

Pokud jde o sklouznutí displeje přes okraje, vypadá to skvěle na fotografiích produktů, ale ve skutečném životě jsem ho nikdy nepovažoval za atraktivní. Jaký to má smysl? A pak odkudkoli jiného než přímo, vypadá to více sklopně, nebo že vám něco chybí na druhé straně.

Mezitím má nejen rámy a někdy křivky, ale z přední strany vyrazila díra. Ó můj bože!

Tady jde o zářez. Když si jako návrhář telefonu uvědomíte, že budete muset převzít velkou část přední strany, podíváte se také na tu část obrazovky, kterou nechává nedotčenou. V případě Apple jsou to malé rohy na obou stranách – skvělé, můžete zde uvést alespoň informace o stavu. Možná už tam trochu zůstalo výše Přední fotoaparát a Face ID věci, ale co můžete dělat s hrst svislých pixelů? Nic. Bude to jen rozptýlení. Ve středu vlastně nebylo nic zajímavého uprostřed. Takže to všechno jen vyříznete a jdete do plného zářezu.

Samsung se naopak rozhodl umístit fotoaparát do pravého horního rohu, a udržujte všude kolem bezcenné malé plátno obrazovky. K čemu je tato část displeje nyní? Je příliš malý na to, aby ukazoval cokoli užitečného, ​​ale díra je příliš velká na to, aby se ignorovala, zatímco sledujete obsah na celé obrazovce. Pokud jejich cílem bylo udělat něco menšího a ještě rušivějšího než zářez, mise byla splněna. Je to ošklivé na všech modelech S10, ale velké široké kombo se zářezem na phabletu S10 5G 6,7 ″ je nejškaredější.

Rozhodnutí umístit všechny zadní kamery do dlouhého okna, stejně jako tiskové pole v hokejové hře, je odvážné. Opravdu není toho moc, co můžete udělat, abyste skryli 3 obří čočky, blesk a další věc. Rovněž je můžete umístit dopředu a do středu, vyrazit s černým pozadím a chromovým lemem rovnou z roku 2009. Vypadá to, že se na vás na letišti zamíříte. Alespoň měřítko odpovídá velké široké „SAMSUNG“ na zádech. Tučné – ale ošklivé.

Pixel 4 společnosti Google není tak špatný, ale má ošklivý podíl. Nemusím na to však trávit příliš mnoho času, protože je to hodně stejné, s výjimkou dýňové pomeranče na Halloweenskou sezónu. Obecně se mi líbí oranžová barva, ale nejsem si tím jistý. Vypadá to, že se jedná o sezónní speciální telefon, který si vyberete v blistru z odbavovací police v Target, týden před černým pátkem – dva za 99 $, na nějaké snížené sazbě MVNO. Možná je to osobně lepší, ale obávám se, že by nějaké dítě z mého telefonu ukouslo, že to bude smetanová.

Oboustranné rámečky na přední straně jsou horší než u Samsungů, ale alespoň to vypadá úmyslně. Jak chtěli naznačit, že jejich telefon je chytrý, takže mu dali opravdu výrazné čelo.

Řeknu, že z obrovských ošklivých kamerových sestav je Pixel's nejlepší. Je to jemnější, jako kdyby vás plácli do obličeje místo toho, aby kopali do holeně tak tvrdě, že umřete. A diamantový vzor je jistě přitažlivější. Vzhledem k čtvercové (ish) základně jsem překvapen, že někdo z týmu v Google měl poněkud neobvyklý nápad otočit kamery o 45 stupňů. Technicky vytváří více plýtvaného prostoru, ale vypadá to lépe než čtyři kruhy, které vytvářejí čtverec uvnitř většího, kulatého čtverce.

A vypadá to sakra mnohem lépe než tři kruhy v trojúhelníku, se dvěma menšími kruhy jen tak nějak visícími uvnitř, větším kulatým čtvercem. To iPhone je škaredý!