Nejlepší společnosti, které připravují marketingy, aby se staly generálními řediteli<div _ngcontent-c14 = "" innerhtml = "

Zdroj: Procter & amp; Hazardovat

Které firmy mají pověst za to, že vyvíjejí vedoucí marketingové vedoucí na úrovni C? A které firmy poskytují nejlepší školení, které umožňuje obchodníkům stát se generálními řediteli? To jsou dvě běžné otázky, které dostávám od obchodníků, vedoucích pracovníků a studentů.

Abychom porozuměli, které firmy nejlépe vyvíjejí marketingové vůdce na úrovni C, provedl jsem studii s Christine DeYoungovou, partnery společnosti DHR International, výkonné náborové firmy. V tomto výzkumu jsme požádali výkonné náborové pracovníky, aby identifikovali firmy, které mají nejlepší pověst pro rozvoj obchodníků na úrovni C (viz seznam zde).

Prostřednictvím této studie jsme zjistili, že ne všechny marketingové úlohy jsou stejné & nbsp; (viz & nbsp;Harvardský obchodní přehled článek pro více pochopení). Výkonní náboráři naznačili, že některé společnosti mají lepší programy školení a vývoje – a důležité je, že marketing je hlavní funkcí funkce – a poskytuje lepší základ pro úspěch C-suite. & Nbsp; Co odlišuje firmy, které vytvořily seznam Top 15, je, že mají tendenci: 1) využívat marketing jako funkci P & L (na rozdíl od funkce zaměstnanců, která slouží funkci P & L společnosti), 2) působí na vysoce konkurenčních trzích (poskytují náročnější prostředí, aby se naučili inženýrství růstu), 3) mají dlouhodobou zkušenost s rozvojem marketingových talentů a 4) zajišťují učení a vedoucí postavení v celém podniku. Celkově jsou tyto firmy "go-to" společnosti, které se výkonní náboráři obracejí na talent, protože mají větší důvěru ve výcvik, know-how a kompetenci zaměstnanců "vzdělaných" v těchto firmách.

Od té první studie došlo k významným změnám zájem v porozumění, které společnosti a odvětví mají nejlepších výsledků pro to, aby se obchodníci dostali do generálních ředitelů. Stejně jako účasť na určitých programech elitní MBA zvyšuje šanci na přistání na špičkové firmě s modrými čipy, pracující pro určité společnosti může zvýšit pravděpodobnost dosažení případné role generálního ředitele. Tyto společnosti mají často vynikající procesy kontroly (zajišťují, že začínají najímat špičkové talenty) a vynikající, časově testovaný systém pro trénink obchodníků, kteří se chovají a chovají se jako generální ředitelé.

Abychom lépe porozuměli, které firmy vynikají při konverzi obchodníků na generální ředitele, provedl jsem studii s využitím údajů v LinkedIn (viz níže uvedená metodika). Počínaje seznamem firem, které nejlépe vyvíjejí marketingové vůdce na úrovni C, jsem určil procento těchto firem marketingových absolventů, kteří jsou v současné době generálními řediteli. Níže se zabývám firmami a pak průmysly, ve kterých působí špičkové firmy.

Kimberly Whitlerová

Procter a Gamble (P & G) se dostaly na vrchol seznamu a více než 20% všech generálních ředitelů s marketingovou zkušeností ve vzorku LinkedIn pocházejícího z společnosti P & G. Jako příklad marketingového ředitele společnosti P & G se domníváme, že je současnou generální ředitelkou společnosti Kohl, která zahájila svou kariéru v P & G, a poté pracovala ve společnosti Starbucks (další špičková společnost, která připravuje marketingové ředitele na pozici generálních ředitelů). Stewart Stockdale pracoval v P & G v řízení značky a nakonec se stal společností CMO společnosti Conseco, Inc., než se stal prezidentem společnosti Western Union. V současné době působí jako generální ředitel společnosti J.G. Wentworth a je v představenstvu společnosti PayClip Inc. Patrice Louvetová působila jako prezident skupiny P & G Beauty (v oblasti řízení značky) a v současné době je prezidentem a výkonným ředitelem společnosti Ralph Lauren. A Paul Polman, generální ředitel společnosti Unilever v době analýzy (nedávno odešel z role), pracoval v P & G v různých rolích již více než 27 let.

Mezi další příklady firem zabývajících se spotřebním zbožím patří společnost Jeff Watters, v současné době prezident a generální ředitel Ainsworth Pet Industries, který pracoval ve společnosti Kraft, Heinz a Clorox. Ron Coughlin je v současné době generálním ředitelem Petco a dříve CMO společnosti PepsiCo. Trevor Bynum, v současné době generální ředitel společnosti Welch, pracoval v General Mills v různých marketingových úlohách. Francis Britchford Allen, současný generální ředitel společnosti Boston Market, působil v PepsiCo v řadě rolí.

Co je zajímavé, je počet lidí, kteří během své kariéry pracovali pro více než jednu z těchto firem. Brian Hansberry pracoval u společností P & G a Heinz a v současné době je generálním ředitelem společnosti Nonni's Foods. Gass, výše, pracoval na obou P & G a Starbucks. Watters výše pracoval v řadě hodnocených firem. A John Costello, který se stal prezidentem / generálním ředitelem společnosti Zounds a sloužil ve společnosti Ace Hardware, pracoval u společností P & G a PepsiCo.

Zatímco není překvapením, že společnost CPG zastřešuje seznam marketingových talentů, kteří se přestěhují do role generálního ředitele (podívejte se zde na nějaký pohled), co může být překvapivé, je to, že odvětví "Retail Food", které řídí Yum! Značky (KFC, Pizza Hut, Taco Bell) jsou na druhém místě. Více než 12% Yum! Marketingové absolventy značky jsou generálními řediteli. Například Ralph Bower, v současné době generální ředitel společnosti Melt a předtím generální ředitel společnosti Pei Wei, pracoval v Yum! Značky zhruba o 6 let dříve v jeho kariéře.

Při pohledu na odvětví mimo společnost CPG a maloobchodní potraviny je Nike jedinou společností na seznamu Top 15 od oděvu. Davide Grasso, bývalá CMO společnosti Nike (a viceprezidentka globálního fotbalového marketingu), je v současné době generálním ředitelem společnosti Converse. Ze zdravotní péče, Johnson & Johnson produkoval Ron Wilsona, který nakonec působil jako prezident společnosti Aramark (skupina pro občerstvení) a v současné době působí jako generální ředitel společnosti GoodWest Industries. Mary Anne Heino, která v J & J strávila více než 17 let v různých rolích, je v současnosti prezidentem a generálním ředitelem společnosti Lantheus Medical Imaging.

Top Industries, které vytvářejí obchodní ředitele

Níže se podívám na marketingu generálnímu řediteli podle odvětví. K tomu jsem rozdělil firmy na osm různých segmentů odvětví a poté srovnal průměrného obchodníka s poměrem generálního ředitele každého segmentu. Vzhledem k tomu, že více než polovina z Top 15 firem pochází z odvětví CPG, oddělil jsem společnosti, které se primárně účastní kategorií potravin a nápojů (tj. PepsiCo, Coca-Cola, General Mills, Kraft Heinz, Nestle) ne (tj. Procter & Gamble, Unilever, Clorox).

Z osmi zastoupených průmyslových odvětví získávají oba typy společností CPG špičku, pokud jde o produkci obchodníků, kteří se stávají generálními řediteli (viz níže). Třetím nejlepším sektorem je maloobchodní potraviny (tj. Restaurace) poháněné společností Yum! Značky a Starbucks. Čtvrtým nejlepším odvětvím jsou finanční služby (tzn. AMEX), zatímco spotřebitelské technologie (Apple) jsou na pátém místě. Šestá je oděv (Nike), sedmá zdravotní péče (J & J) a konečným průmyslovým segmentem je maloobchod s potravinami (Amazon).

Co nejvíce osvětluje počet průmyslových odvětví, které nejsou uvedeny. Od energetiky až po konzultační a profesionální služby neziskovým organizacím v mnoha oblastech tech a mnoho dalších – nikdo není zastoupen na vrcholu. V mnoha případech je vysvětlení poskytnuté výkonnými náboráři, že ti, kteří se stávají generálními řediteli, obvykle pocházejí z oblasti marketingu P & L – a existuje relativně málo průmyslových odvětví (a firem), které se tímto způsobem zabývají marketingem. Pro více informací o různých typech marketingových rolí, viz tento článek HBR.

Kimberly Whitlerová

Co to znamená pro obchodníky, kteří chtějí předsedu CEO

Průzkum studie: ne všechny marketingové role jsou stejné, pokud jde o přípravu obchodníků na úlohu generálního ředitele. Práce v marketingu u společnosti Clorox nebo General Mills nebo Apple není stejná jako práce v marketingu v Instagramu nebo v startu či neziskovém. Mohou být nazývána stejná věc (tj. Obchodník), ale nemají stejnou odpovědnost. Neposkytují stejný typ výcviku ani připravují obchodníky, kteří budou vykonávat stejný druh práce později ve své kariéře. Kariérní cesty se proto budou lišit. Pokud je cílem využít marketing jako spouštěcí podložku pro generálního ředitele, nalezení nejznámější společnosti, která je známá pro tento typ výcviku a vývoje.

Připojte se k diskusi: @KimWhitler

Metodologie:

Tato analýza byla založena na datech získaných z LinkedIn v srpnu / září / říjnu 2018. Vyhledávání zahrnovalo profily členů, které splňují následující kritéria. Za prvé, vyhledávání identifikovalo jednotlivce, kteří pracovali pro jednu z "Top 15 firem" uvedených výše v minulosti. Za druhé, museli mít 20 nebo více let zkušeností, aby pomohli identifikovat ty, kteří by měli dostatek zkušeností, aby se stali generálním ředitelem. Zatřetí, jednotlivci museli mít "marketing" přítomný jako klíčové slovo v profilu jednotlivce a mít současný titul "generální ředitel" nebo "generální ředitel" pracující ve firmě 51+ zaměstnanců. Minimální velikost společnosti byla navržena tak, aby vyloučila jednorázové a výjimečně malé firmy (tj. Jednotlivé poradenské firmy). Neexistovaly žádné zeměpisné omezení. Pokud by někdo pracoval u Nestle a Johnson a Johnson předtím, než se stal generálním ředitelem, byli by považováni za absolventy Nestle a Johnson a Johnson. Poměr současných generálních ředitelů k absolventům marketingu byl poté vypočítán firmou. Toto hledání, stejně jako veškerý výzkum, samozřejmě má omezení. Za prvé, aby byli zahrnuty do vyhledávání, jednotlivci musí mít profil na LinkedIn (předpojatost výběru potenciálu). Za druhé vylučuje každého, kdo by mohl být generálním ředitelem, ale v současné době není generálním ředitelem. Zatřetí, identifikace jednotlivců, kteří pocházejí z marketingových rolí, je obtížná, vzhledem k povaze údajů LinkedIn (neexistuje identifikace, pokud jde o primární kariéru), a proto jsem se spoléhal na biografické informace uvedené v profilu LinkedIn. Zatímco nedokonalé (tj. Závislé na informacích uváděných jednotlivcem), použitá metoda (tj. Vyhledávací profily) byla konzistentní u firem a jednotlivců.

Zveřejnění: Mám investice do několika fondů, které s největší pravděpodobností zahrnují mnoho nebo všechny firmy na seznamu.

">

Které firmy mají pověst za to, že vyvíjejí vedoucí marketingové vedoucí na úrovni C? A které firmy poskytují nejlepší školení, které umožňuje obchodníkům stát se generálními řediteli? To jsou dvě běžné otázky, které dostávám od obchodníků, vedoucích pracovníků a studentů.

Abychom porozuměli, které firmy nejlépe vyvíjejí marketingové vůdce na úrovni C, provedl jsem studii s Christine DeYoungovou, partnery společnosti DHR International, výkonné náborové firmy. V tomto výzkumu jsme požádali výkonné náborové pracovníky, aby identifikovali firmy, které mají nejlepší pověst pro rozvoj obchodníků na úrovni C (viz seznam zde).

Prostřednictvím této studie jsme zjistili, že ne všechny marketingové úlohy jsou stejné (viz Harvardský obchodní přehled článek pro více pochopení). Výkonní náboráři naznačili, že některé společnosti mají lepší vzdělávací a rozvojové programy – a je důležité, že marketing je hlavní funkcí funkce – a poskytuje lepší základ pro úspěch C-suite. Firmy, které provedly seznam Top 15, rozlišuje to, že mají tendenci: 1) využívat marketing jako funkci P & L (na rozdíl od funkce zaměstnanců, která slouží funkci P & L společnosti), 2) působí na vysoce konkurenčních trzích náročné prostředí, aby se naučil růst inženýrství), 3) mít dlouhodobou zkušenost s rozvojem marketingových talentů a 4) zajistit učení a vůdcovství v celém podniku. Celkově jsou tyto firmy "go-to" společnosti, které se výkonní náboráři obracejí na talent, protože mají větší důvěru ve výcvik, know-how a kompetenci zaměstnanců "vzdělaných" v těchto firmách.

Od té první studie je značný zájem na tom, aby pochopily, které podniky a průmyslové odvětví mají nejlepší zkušenosti s tím, aby se obchodníci dostali do generálních ředitelů. Stejně jako účasť na určitých programech elitní MBA zvyšuje šanci na přistání na špičkové firmě s modrými čipy, pracující pro určité společnosti může zvýšit pravděpodobnost dosažení případné role generálního ředitele. Tyto společnosti mají často vynikající procesy kontroly (zajišťují, že začínají najímat špičkové talenty) a vynikající, časově testovaný systém pro trénink obchodníků, kteří se chovají a chovají se jako generální ředitelé.

Abychom lépe porozuměli, které firmy vynikají při konverzi obchodníků na generální ředitele, provedl jsem studii využívající údaje LinkedIn (viz níže uvedená metodika). Počínaje seznamem firem, které nejlépe vyvíjejí marketingové vůdce na úrovni C, jsem identifikoval procento marketingových absolventů těchto firem, které jsou v současné době generálními řediteli. Níže se zabývám firmami a pak průmysly, ve kterých působí špičkové firmy.

Procter a Gamble (P & G) se dostaly na vrchol seznamu, přičemž více než 20% všech generálních ředitelů s marketingovou zkušeností ve vzorku LinkedIn pocházejícího od společnosti P & G. Jako příklad marketingového ředitele společnosti P & G se domníváme, že je současnou generální ředitelkou společnosti Kohl, která zahájila svou kariéru v P & G, a poté pracovala ve společnosti Starbucks (další špičková společnost, která připravuje marketingové ředitele). Stewart Stockdale pracoval ve společnosti P & G v řízení značky a nakonec se stal společností CMO společnosti Conseco, Inc. předtím, než se stal prezidentem společnosti Western Union. V současné době působí jako generální ředitel společnosti J.G. Wentworth a je členem představenstva společnosti PayClip Inc. Patrice Louvetová je prezidentem skupiny P & G Beauty (v oblasti řízení značky) a v současné době je prezidentem a generálním ředitelem společnosti Ralph Lauren. A Paul Polman, generální ředitel společnosti Unilever v době analýzy (nedávno odešel z role), pracoval v P & G v různých rolích již více než 27 let.

Mezi další příklady firem zabývajících se spotřebním zbožím patří společnost Jeff Watters, v současné době prezident a generální ředitel Ainsworth Pet Industries, který pracoval ve společnosti Kraft, Heinz a Clorox. Ron Coughlin je v současné době generálním ředitelem Petco a dříve CMO společnosti PepsiCo. Trevor Bynum, v současné době generální ředitel společnosti Welch, pracoval v General Mills v různých marketingových úlohách. Francis Britchford Allen, současný generální ředitel společnosti Boston Market, působil v PepsiCo v řadě rolí.

Co je zajímavé, je počet lidí, kteří během své kariéry pracovali pro více než jednu z těchto firem. Brian Hansberry pracoval u společností P & G a Heinz a v současné době je generálním ředitelem společnosti Nonni's Foods. Gass, výše, pracoval ve společnosti P & G a Starbucks. Watters výše pracoval v řadě hodnocených firem. A John Costello, který se stal prezidentem / generálním ředitelem společnosti Zounds a sloužil ve společnosti Ace Hardware, pracoval u společností P & G a PepsiCo.

Zatímco není překvapením, že CPG stojí na vrcholu seznamu pro produkci marketingových talentů, kteří se přestěhují do role generálního ředitele (viz zde nějaký pohled), překvapivě je, že odvětví maloobchodních potravin, které řídí Yum! Značky (KFC, Pizza Hut, Taco Bell) jsou na druhém místě. Více než 12% Yum! Marketingové absolventy značky jsou generálními řediteli. Například Ralph Bower, v současné době generální ředitel společnosti Melt a předtím generální ředitel společnosti Pei Wei, pracoval v Yum! Značky zhruba o 6 let dříve v jeho kariéře.

Při pohledu na odvětví mimo společnost CPG a maloobchodní potraviny je Nike jedinou společností na seznamu Top 15 od oděvu. Davide Grasso, bývalá CMO společnosti Nike (a viceprezidentka globálního fotbalového marketingu), je v současné době generálním ředitelem společnosti Converse. Od zdravotní péče produkoval Johnson & Johnson Ron Wilson, který nakonec působil jako prezident společnosti Aramark (Skupina pro občerstvení) a v současné době působí jako generální ředitel společnosti GoodWest Industries. Mary Anne Heino, která v J & J strávila více než 17 let v různých rolích, je v současnosti prezidentem a generálním ředitelem společnosti Lantheus Medical Imaging.

Top Industries, které vytvářejí obchodní ředitele

Níže se podívám na marketingu generálnímu řediteli podle odvětví. K tomu jsem rozdělil firmy na osm různých segmentů odvětví a poté srovnal průměrného obchodníka s poměrem generálního ředitele každého segmentu. Vzhledem k tomu, že více než polovina z Top 15 firem pochází z odvětví CPG, oddělil jsem společnosti, které se primárně účastní kategorií potravin a nápojů (tj. PepsiCo, Coca-Cola, General Mills, Kraft Heinz, Nestle) ne (tj. Procter & Gamble, Unilever, Clorox).

Z osmi zastoupených průmyslových odvětví získávají oba typy společností CPG špičku, pokud jde o produkci obchodníků, kteří se stávají generálními řediteli (viz níže). Třetím nejlepším sektorem je maloobchodní potraviny (tj. Restaurace) poháněné společností Yum! Značky a Starbucks. Čtvrtým nejlepším odvětvím jsou finanční služby (tzn. AMEX), zatímco spotřebitelské technologie (Apple) jsou na pátém místě. Šestá je oděv (Nike), sedmá zdravotní péče (J & J) a konečným odvětvím je maloobchod s potravinami (Amazon).

Co nejvíce osvětluje počet průmyslových odvětví, které nejsou uvedeny. Od energetiky až po konzultační a profesionální služby neziskovým organizacím v mnoha oblastech tech a mnoho dalších – nikdo není zastoupen na vrcholu. V mnoha případech je vysvětlení výkonných náborářů, že ti, kteří se stávají generálními řediteli, obvykle pocházejí z oblasti marketingu a marketingu – a existuje relativně málo průmyslových odvětví (a firem), které se tímto způsobem zabývají marketingem. Další informace o různých typech marketingových rolí naleznete v článku HBR.

Co to znamená pro obchodníky, kteří chtějí předsedu CEO

Průzkum studie: ne všechny marketingové role jsou stejné, pokud jde o přípravu obchodníků na úlohu generálního ředitele. Práce v marketingu u společnosti Clorox nebo General Mills nebo Apple není stejná jako práce v marketingu v Instagramu nebo v startu či neziskovém. Mohou být nazývána stejná věc (tj. Obchodník), ale nemají stejnou odpovědnost. Neposkytují stejný typ výcviku ani připravují obchodníky, kteří budou vykonávat stejný druh práce později ve své kariéře. Kariérní cesty se proto budou lišit. Pokud je cílem využít marketing jako spouštěcí podložku pro generálního ředitele, nalezení nejznámější společnosti, která je známá pro tento typ výcviku a vývoje.

Připojte se k diskusi: @KimWhitler

Metodologie:

Tato analýza byla založena na datech získaných z LinkedIn v srpnu / září / říjnu 2018. Vyhledávání zahrnovalo profily členů, které splňují následující kritéria. Za prvé, vyhledávání identifikovalo jednotlivce, kteří pracovali pro jednu z "Top 15 firem" uvedených výše v minulosti. Za druhé, museli mít 20 nebo více let zkušeností, aby pomohli identifikovat ty, kteří by měli dostatek zkušeností, aby se stali generálním ředitelem. Zatřetí, jednotlivci museli mít "marketing" přítomný jako klíčové slovo v profilu jednotlivce a mít současný titul "generální ředitel" nebo "generální ředitel" pracující ve firmě 51+ zaměstnanců. Minimální velikost společnosti byla navržena tak, aby vyloučila jednorázové a výjimečně malé firmy (tj. Jednotlivé poradenské firmy). Neexistovaly žádné zeměpisné omezení. Pokud by někdo pracoval u Nestle a Johnson a Johnson předtím, než se stal generálním ředitelem, byli by považováni za absolventy Nestle a Johnson a Johnson. Poměr současných generálních ředitelů k absolventům marketingu byl poté vypočítán firmou. Toto hledání, stejně jako veškerý výzkum, samozřejmě má omezení. Za prvé, aby byli zahrnuty do vyhledávání, jednotlivci musí mít profil na LinkedIn (předpojatost výběru potenciálu). Za druhé vylučuje každého, kdo by mohl být generálním ředitelem, ale v současné době není generálním ředitelem. Zatřetí, identifikace jednotlivců, kteří pocházejí z marketingových rolí, je obtížná, vzhledem k povaze údajů LinkedIn (neexistuje identifikace, pokud jde o primární kariéru), a proto jsem se spoléhal na biografické informace uvedené v profilu LinkedIn. Zatímco nedokonalé (tj. Závislé na informacích uváděných jednotlivcem), použitá metoda (tj. Vyhledávací profily) byla konzistentní u firem a jednotlivců.

Zveřejnění: Mám investice do několika fondů, které s největší pravděpodobností zahrnují mnoho nebo všechny firmy na seznamu.