Matice 4: Vše, co víme o nadcházejícím maticovém pokračování


Připravte se znovu vzít červenou pilulku. Lana Wachowski, která spoluautorem a režisérem průkopnického akčního filmu Matice a jeho dvě, méně dobře přijatá pokračování, v současné době připravuje čtvrtý vstup do franšízy – a ano, od Keanu Reeves a Carrie-Anne Mossové se očekává, že se vrátí, aby hráli své ikonické role.

Právě teď, podrobnosti o Matice 4 zůstávají vzácné, i když byl odhalen alespoň jeden nový člen obsazení, a je připraven hrát hlavní roli. Tady je vše, o čem víme Matice 4 zatím.

Obsazení

Matice prostě nebude Matice bez Keanu Reeves, který hrál hackerem změněný digitální messiáš Neo v originále Matrice trilogie. Dobrá zpráva: Keanu je zpět, stejně jako jeho Matrice vedoucí dáma, Carrie-Ann „Trinity“ Moss. Vzhledem k osudům obou postav na konci původní matricové trilogie bude pravděpodobně nutné vypracovat pokračování chytrým způsobem, jak do příběhu začlenit Neo a Trinity, ale to by nemělo být příliš obtížné pro série, které se potýkají s mystikou, virtuální realita a masivní zápletka spiknutí.

matrix 4 cast yahya abdul mateen keanu reeves carrie anne mech aquaman black manta

Matice 4 představí také Yahya Abdul-Mateen II, která je divákům známá jako Black Manta v roce 2018 Aquaman, v hlavní roli. Abdul-Mateen II se objevil také v Černé zrcadlo, The Get Down, 2017 je velká obrazovka pobřežní hlídka restartujte počítač a v HBO bude hrát hlavní roli Strážci. Ve které postavě bude hrát Abdul-Mateen II Matice 4 je v současné době neznámý, ačkoli zvěsti naznačují, že by se mohl objevit jako mladší verze Morpheus, role, kterou Laurence Fishburne vznikla v původním Matrice série.

Ani Fishburne, ani Hugo Weaving, který vylíčil darebáka A.I. Agent Smith v Matice a jeho pokračování, byly vyhlášeny pro čtvrtou splátku.

Datum výroby a uvedení na trh

Matice 4datum uvedení na trh ještě nebylo oznámeno, ale nemělo by být příliš daleko: Očekává se, že výroba filmu začne na začátku roku 2020, s Lanou Wachowskou, která se vrací na co-write a nařídí poslední vstup do franšízy, kterou ona a její sestra vytvořila.

"Mnoho z myšlenek, které jsme s Lilly prozkoumali před 20 lety o naší realitě, je nyní ještě důležitější," uvedl Wachowski ve svém prohlášení. "Jsem velmi rád, že tyto postavy mám zpět v životě a jsem vděčný za další šanci pracovat se svými skvělými přáteli."

Mezi ně patří i spisovatel Aleksandar Hemon (Ostrov lásky) a David Mitchell (Atlas mraků), který spoluautor napsal Matice 4 skript vedle Wachowského. Hemon i Mitchell jsou kromě své filmové tvorby dokonalými romanopisci a oba se objevili v epizodě série Wfowxis Netflix, Sense8.

Zatím to nezní, jako by se do toho zapojil další sourozenec Wachowski Matice 4, i když se zdá, že si Warner Bros myslí, že povolení je v rukou Lany bezpečné. "Nemohli bychom být více nadšeni, když jsme znovu nastoupili na Matrix s Lanou," řekl Toby Emmerich předseda skupiny Warner Bros Picture. "Lana je skutečným vizionářem – jedinečným a originálním tvůrcem filmu – a jsme nadšeni, že píše, režíruje a produkuje tuto novou kapitolu ve vesmíru Matrix."

Je tu však šance John Wick režisér Chad Stahelski, který byl senzační dvojnásobkem Keanu Reeves a koordinátor senzací původních filmů Matrix, by se mohl vrátit pro nadcházející pokračování. Před oficiálním oznámením společnosti Warner Bros. Stahelski unikl slovu, že se produkuje čtvrtý film Matrix, a řekl, že „odložil, co jsem dělal, aby pomohl“, aby pokračování proběhlo.

Doporučení redaktorů