Královská "Bohemian Rhapsody" je zpěvačka z 20. stoletíQueen je kultovní 1975 stopy Bohemian Rhapsody se stala nejprodávanější píseň z 20. století.

Společnost Universal Music Group tento týden uvedla, že data ze streamovacích služeb, jako jsou Spotify, Apple Music a YouTube, ukazují, že Bohemian Rhapsody je nyní prouděn 1,6 miliardykrát celosvětově.

Zesílil nedávno vydal biopic stejného jména, hit song od Queen je Noc u opery album vyskočil před Nirvanovou 1991 grungeovou klasikou Vůně jako Teen Spirit – nyní na druhém místě s více než 1,5 miliardy proudů – a dvě stopy Guns N 'Roses, jmenovitě Sweet Child O 'Mine a listopadový déšť, ve třetím a čtvrtém místě.

Reagovat na zprávy, kytarista královny Brian May řekl: "Takže řeka rockové hudby se metamorfovala do potoků. Velmi rád, že naše hudba stále proudí do max. "

Když to bylo propuštěno před 43 lety, kritická reakce na velkolepě velkolepou píseň byla rozhodně smíšená – sotva překvapivá, protože nikdo nikdy neslyšel něco podobného. Ale Bohemian Rhapsody se stal světovou špičkou na světě a založil okázalý frontman Freddie Mercury – spolu s leadovým kytaristou Mayem, baskytaristou Johnem Deaconem a bubeníkem Rogerem Taylorem – jako sílu, kterou je třeba počítat.

Mluvit o singlu v rozhovoru z roku 2005 oslavujícím 40. výročí skladby, květen zjistil, jak dráha téměř nikdy nedosáhla vzdušných vln. Trvalo skoro šest minut, délka dráhy byla dvojnásobná než to, co by obvykle hrály vlivné rádiové přehlídky dne a mnoho stanic říkalo, že je prostě příliš dlouhá na vysílání.

"Bylo nám řečeno, že to bude těžké prodávat," řekl May. Ale kytarista řekl, že se věci změnily, když se prominentní rozhlasový DJ "vzal na sebe, aby šel ven a hrál to na smrt. To všechno ostatní posadilo. Všichni ostatní vysílači si mysleli: "Bože, měli bychom se dostat rychle na to, nebo jinak zůstaneme pozadu."

Píseň byla uvedena do Grammy Hall of Fame v roce 2004 a Merkurova vokální výkon byl zvolen čtenáři Rolling Stone jako nejlepší v rockové historii.

"Bohemian Rhapsody je jedním z největších písní jedné z největších kapel v historii, "řekl sir Lucian Grainge, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Universal Music Group. "Jsme hrdí na to, že zastupujeme Queen a jsme nadšeni, že tato píseň pořád ještě více než čtyři desetiletí po jejím propuštění stále inspiruje nové fanoušky po celém světě."