Kdy mají děti mít mobilní telefon?Nemám v plánu nechat mého syna mít mobilní telefon, dokud nebude dost starý, aby mohl řídit. Jenom ne. Část mého odporu vůči dětem, twinům a mladým dospívajícím, kteří přenášejí mobilní telefony, pochází z mých let výuky a skutečnosti, že bych se ráda vyhnula přidávání dalšího rozptýlení akademického života mého dítěte. Také se obávám finančního aspektu využití mobilního telefonu. Malé děti chybějí jak příjmy, tak pochopení, že snadné telefonování a textové zprávy stojí peníze.

Přesto vím, že se věci mohou v příštích několika letech měnit, a je jistě možné, že budu chtít dát moje arašídové mobilní telefon někdy před rokem 2026. Takže zde je několik věcí, které je třeba vzít v úvahu, když vybíráte každodenní důvody vašeho dítěte mobilní telefon:

Chci vs

Riskuji, když jsem to říkal, ale když jsem vyrůstal, nikdo nepotřeboval mobilní telefon. Nicméně, vždycky mě nějaká změna znamenala, že bych mohl zavolat z telefonního automatu (pamatuj si ty?), Kdybych potřeboval oslovit rodiče. Pokud vás vaše dítě žádá o mobilní telefon, přemýšlejte o tom, zda je to skutečně nutností. Pokud vaše dítě vozí do školy a je obvykle v přítomnosti dospělého po celý den, mobilní telefon není nutné pro nic jiného než textování a mít společenský život. (A samozřejmě vaše dítě pravděpodobně považuje ty, které jsou nezbytné k přežití).

Pokud vaše dítě chodí ze školy nebo někdy potřebuje počkat na jízdu domů po skončení školní činnosti, má možnost volat domů, a tak vám dá pocit bezpečí. (Důležité je však poznamenat, že udržení vašeho dítěte nepřetržitě spojeného prostřednictvím mobilních telefonů nedává příležitost se naučit se spoléhat na sebe. To je jeden z hlavních argumentů, které používají odborníci, kteří neschvalují děti používající buňku telefony.)

Poznej svůj plán

Požádejte kteréhokoli rodiče o první účet, který obdrží po uvedení svého dítěte do mobilního plánu, a pravděpodobně slyšíte příběh o hrůze z několikastolového bankovního účtu. Pokud přidáte své dítě do svého plánu mobilního telefonu, zaplatí se, abyste předem udělali své domácí úkoly. Kolik volání a zasílání textových zpráv (protože mi věřte, že budou textové zprávy) je zahrnuto v základním plánu a kolik to bude stát, pokud vaše dítě vyfoukne předem stanovené limity? Kolik by stálo za neomezený plán? Kdy je špičkové využití?

Získat odpovědi na všechny tyto otázky vám pomohou vyhnout se nepříjemnému překvapení na konci měsíce.

Poznej své dítě

Znáte své dítě lépe než kdokoli jiný, takže máte jedinečnou pozici, abyste se rozhodli, zda je připraven na odpovědnost mobilního telefonu. Má nějakou impulsní kontrolu, nebo bude nutně kontrolovat zprávy? Bude respektovat vaše omezení nebo najít způsoby kolem nich?

Pokud jde o mobilní telefony, dokud vaše dítě není 18 a kupuje si svůj vlastní plán, jste finančně zodpovědní za jeho využití v buňce. Pokud se otřesete myšlenkou na předání vaší kreditní karty vašemu dítěti, pak by nemělo smysl přidávat svého syna nebo dceru do vašeho současného plánu mobilního telefonu.

Předplacené alternativy

Pokud nemáte pocit, že vaše dítě je připraveno na odpovědnost běžného mobilního telefonu, zvážíte-li pro ni koupit předplacený telefon. Tyto telefony přestanou fungovat, jakmile dosáhnou omezení použití, ale mohou být znovu načteny o více minut. Někteří mohou být dokonce naprogramováni tak, aby volali pouze na mámu a tatínku nebo 911. Toto je skvělé řešení pro rodiče menších dětí nebo mladistvých, kteří stále potřebují prokázat svou odpovědnost.

Poskytnutí vašeho dítěte mobilním telefonem je velkým krokem a je asi dobré ho požádat, aby mu pomohl přispět k nákladům na jeho používání. Naučte se, jak být zodpovědný s mobilním telefonem, dáte vašemu dítěti nohu, jakmile je sám.