Jen stavět: Q & A s filmařem Chris Hershman na Tech a hudbu


chris hershman q a nikon interview 5
Matt Scheffer

Fotografie a hudba jsou již dlouho součástí repertoáru Chris Hershmana, ale video ho překvapilo. Nyní režisér a fotograf pracující s hudebníky jako NEEDTOBREATHE, Switchfoot, Alabama Shakes, Betty Who a další, Hershman říká, že se přestěhoval z práce s hudebním maloobchodním prodejem na výrobu hudebních videí tím, že zvládne jednu práci najednou.

Na střední škole změnil své kariérové ​​ambice od fotografa na hudebníka a získal práci u významného prodejce hudby. Po několika letech koupil fotoaparát Nikon D300S (DSLR 2009) a jak jej dal Hershman, stačilo to natáčet video – pak mnohem vzácnější rys na DSLR než dnes. Jedno hudební video se změnilo na několik freelancerních koncertů, které mu pak umožnily opustit jeho denní práci, říkat, že nikdy nebude pracovat v prodeji hudby znovu.

O tři měsíce později získal Hershman pozici filmaře – pro dalšího významného prodejce hudby. Všechny ironie stranou, pozice znamenalo, že by mohl pracovat od devíti do pěti, kdy by stavěl své řemeslo. Po čtyřech letech vstoupil do nezávislé filmové tvorby a fotografie na plný úvazek.

Po vstupu do světa filmového filmu v době, kdy bylo video DSLR v dětství, se vedle této technologie vyvinuly dovednosti a techniky Hersmana. Nyní velvyslanec společnosti Nikon, nedávno se posadil s digitálními trendy, aby promluvil o videu, technologiích a nových zrcadlových kamerách společnosti Nikon.

Řekněte nám o vašem procesu vytváření hudebního videa. Jak začít? Odkud pocházejí vaše nápady?

Začínám s hudbou. Poslouchám to – a obvykle vidím, co bych chtěl udělat několik prvních krát. Já jen poslouchám náladu – je to jasně šťastné video? Moje poslední video bylo pro umělce jmenoval Emily Blue a je to jasná, šťastná popová píseň. Sestavil jsem sadu pro každý výstřel. To je pro mne neobvyklé, ale poslouchal jsem to a pomyslel jsem si, že není jiný způsob.

Zamilovaná Emily Blueová. Produkoval Max Perenchio v režii Chris Hershman. Fotografován na předvýrobě fotoaparátu Nikon Z7.

Snažím se neopakovat sebe. Snažím se dělat něco jiného, ​​když jdu ven.

Obvykle se snažím spolupracovat s posádkou a přicházet s chladnými pohyby fotoaparátu nebo technikami, které jsme v předchozích výhledech neudělali. Budeme jít dolů seznam skvělých věcí, které bychom mohli udělat, že jsme neudělali a uvidíme, jak by se vešly do vizí pro video. Zkoušíme spoustu studeného osvětlení a pracujeme s našimi umělci, kteří hrají na světle na stávajícím místě.

Snažím se neopakovat sebe. Snažím se dělat něco jiného, ​​když jdu ven. Snažím se používat různé techniky, odlišný přístup. To udržuje videa nehledá fréza cookie. Myslím, že odrůda je možná to, co mi pomohlo v průběhu let – schopnost jednoho dne postavit 100 procent set a další udělat něco na místě s veškerým přirozeným světlem.

Jak se změnila technologie od začátku, od modelu D300S po nový model Nikon Z7 a Z6?

Vyrostl jsem, jak rostl Nikon. Nevěděl jsem, co kamera potřebuje, jen jsem věděla, že mohu použít některé pokročilejší možnosti videa. Další fotoaparát vyšel, model D7000, který měl lepší možnosti videa. Pokaždé, když vyšli s novou kamerou, mysleli si docela těžce, jak by mohli zlepšit video. Začal jsem si uvědomit, co potřebuji, aby fungoval jako videokamera.

Rychle vpřed, kde jsme dnes, s modely Nikon Z6 a Z7. Jediné, co mohu říci, je od fotografa a filmového tvůrce to nejmodernější kamera pro filmování a je to také nejrozmanitější pro fotografii – a to je jedna kamera. Používám to řadou různých způsobů, jak pro mé statické klienty, tak i pro mé videoklipy. Je to hezké jenom mít jednu kameru a zdá se mi, že Nikon je se mnou každým krokem – vždycky mám něco, co mám v pytlích, abych vykonával svou práci.

Mám jiný vzhled, než jsem kdy dostal. To mě vzrušuje. Jsem rád, že Nikon skutečně zachytil video stranu věcí, kde je třeba. Ale také předčily věci – nízké světlo ISO na tomto Z6 je neuvěřitelné. [At time of interview] Měl jsem jen dva dny k natáčení s Z6, ale já jsem vyfukován pokrokem v jejich kamerách.

Pro video, jak se porovná zrcadlovky s DSLR?

Byl to nejprve přírůstek do tašky, ale teď jsem prodán.

Mám rád, že je lehčí a menší. Když budu vytvářet video zařízení, mohu ještě dokončit něco profesionálního, ale kompaktního. Letím s ním a není to velké potíže, přesto jsem na něm stále měl všechny své doplňky. Když je to celý den na rameni, pár kilo tu a tam je obrovský rozdíl. V mém vaku netrvá moc místa. Byl to nejprve přírůstek do tašky, ale teď jsem prodán.

Musím říci, že elektronický hledáček je neuvěřitelně užitečný. Skutečnost, že můžete mít nepřetržité automatické zaostřování pro video, je jedním z největších přehrávačů mezi tím, co společnost Nikon nabízí v DSLR versus bez zrcadlení. K dispozici jsou také chladnější a flexibilnější možnosti třídění barev pro filmaře.

Poznámka editoru: Zatímco objektivy Nikon DSLR mají AF-S a AF-F, řada Z má také AF-C. Funkce automatického zaostřování AF-F umožňuje během videa automatické zaostřování na plný úvazek. Po stisknutí tlačítka spouště do poloviny se AF-C přepne, což umožňuje videographerovi vybrat, kdy se má při nahrávání videa znovu zaměřit.

Full-frame bez zrcadla byl pro Nikon opravdu velkým tahem. Co si myslíte o Nikonově zrcadlovém pohybu a co byste chtěli vidět dál?

Těším se na nové sklo. Líbí se mi způsob, jakým nová čočka vypadá na nové tělo. Objektivy jsou tak ostré. Je těžší udělat obrázek ostřejší v příspěvku, takže bych si radši nechal nejostřejší ve fotoaparátu a mít možnost pozměnit ji později v poště.

Poklad společnost zlodějů, režie Chris Hershman

Nikdy jsem nezačala zrcadlovku, než vyšla Nikon, několikkrát jsem to zkusil, ale nikdy jsem neměl žádné. Můj přechod na bez zrcadlení byl velmi snadný, neměl jsem s ním žádné problémy a za to, co dělám, funguje lépe. Myslím, že spousta lidí bude mít prospěch bez zrcadlení jako něco, na co se těší.

Nějakou radu pro nové kameramany právě začínáte?

Obraťte se na další filmaře. Způsob, jakým funguje video, nemusíte vždy být chlápkem, který drží fotoaparát. Najdete ty správné lidi, buďte ušlechtilý člověk s dobrým postojem a oni vás nechávají na setu. Pak můžete začít vidět, jaké role existují v tomto světě a uvidíte, jak tyto role fungují. Jakmile se seznámíte s těmito lidmi, je větší pravděpodobnost, že vám bude dána práce někým, koho víte, že nemůže vystoupit. Čím více lidí znáte v oboru [in which] chcete-li pracovat, pokud se k nim přiblížíte a učíte se o jejich procesu, pak vám to doporučí. Být na setu, jak jen můžete, být laskavý, užitečný člověk co nejvíce a nečekejte na to, abyste vytvořili.

Být na setu, jak jen můžete, být laskavý, užitečný člověk co nejvíce a nečekejte na to, abyste vytvořili.

Nečekejte na vytvoření je velká věc, kterou prosazuji. Pokud nemáte zaplacené vystoupení, udělejte si úkol, udělejte si výzvu. Pro mě se mi líbí velké sety a posádka ve věku 30 let, ale je to také velká bolest hlavy a stresor, který vyžaduje spoustu energie. Někdy prostě jdu ven a natáčím hudební video s někým, kdo mi předal objektiv nebo dva. Dělám to kreativnějším projektem. Vydejte se a nečekejte, až budete mít placený projekt, abyste vytvořili video portfólio.

Vytvořte jednoduché hudební video, nastavte fotoaparát, zaznamenávejte zvuky, synchronizujte s praxí. Nechte fotoaparát na stativu poprvé, pak se vraťte zpět a přidejte pohyb nebo druhý fotoaparát. Stačí stavět. Postavte se na to, co jste dělali naposledy a vy budete dobré. Nemusíte vědět vše na začátku. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je naučit se jednu věc, vlastnit tu věc a pak ji postavit. Tak jsem se dostal tam, kde jsem – pokusil jsem se o jednu techniku, pak řekl: "Dobře, to je v tašce. Začal jsem trénovat mé oko, vidět záběry podle toho, co jsem věděl od posledního.

Tento rozhovor byl upraven pro stručnost a jasnost.