Je tam někdo? Nový nástroj SETI udržuje stopu cizích vyhledávání


Je tam někdo? Nový nástroj SETI udržuje stopu cizích vyhledávání

Zařízení Allen Telescope Array, které používá Institut SETI (Hledání mimozemské inteligence), hledá signály od inteligentních mimozemšťanů.

Zápočet: Institut SETI

S výzkumem o mimozemském životě, který pokračuje po celém světě, poznamenal výzkumný pracovník Institutu pro hledání mimořádné inteligence (SETI) nový nástroj, který pomůže výzkumníkům sledovat výsledky.

Jill Tarter, spoluzakladatel institutu, který inspiroval smyšlenou postavu Ellie Arroway v románu Carla Sagana "Contact" (který se později stal filmem z roku 1997), vedl vývoj nově ohlášeného webového nástroje Technosearch. Tato databáze zahrnuje všechna publikovaná SETI vyhledávání mezi lety 1960 a současnosti. Databázi můžete zobrazit online na adrese https://technosearch.seti.org/.

Ina Jan 9 prohlášení o založení databáze, zástupci společnosti SETI uvedli, že doufají, že celá komunita SETI bude spolupracovat, aby Technosearch udržel přesné a aktuální informace. Nástroj je určen k tomu, aby řešil pokračující potřebu komunity pro zdroj reprezentující stovky vyhledávání prováděných na obloze. [13 Ways to Search for Intelligent Aliens]

"Začal jsem uchovávat tento archív vyhledávání, když jsem byl absolventem studia," řekl Tarter ve svém prohlášení. "Některé z původních příspěvků byly prezentovány na konferencích nebo se objevily v obskurních časopisech, které jsou pro nováčky do SETI pole obtížné pro přístup. Je mi potěšením, že máme nyní nástroj, který lze využít celou komunitou a metodiku pro udržení to je aktuální. "

Společnost Technosearch byla vyvinuta ve spolupráci s praxí výzkumných pracovníků pro vysokoškoláky (REU), kteří pracovali pod Jasonem Wrightem – exoplanetou a hvězdným výzkumníkem na Penn State University. Jeden z bývalých studentů studií REU, Andrew Garcia, uvedl, že nový nástroj bude v SETI hrát velkou roli.

"Stal jsem se přesvědčen, že Technosearch se stane důležitým nástrojem pro astronomy a amatéry, kteří se zajímají o zkoumání vesmíru pro indikace jiných technologických civilizací," uvedl Garcia ve svém prohlášení. "Nemůžeme vědět, kde zítra hledat důkazy, pokud nevíme, kam jsme se již podívali."

Technosearch byl propuštěn 9. ledna na 223. zasedání Americké astronomické společnosti během posterové schůzky.

Sleduj nás na Twitteru @Spacedotcom a na Facebooku. Původní článek na webu Space.com.