Hromadný výpadek napájení, zneužití dat na Twitteru a další novinky


Obrovské výpadky energie nezachrání Kalifornii, Twitter zneužil vaše dvoufaktorová autentizační data a vědci nyní vědí, kde blesky zasáhnou dvakrát (stejně jako kdekoli jinde). Tady jsou novinky, které potřebujete vědět, za dvě nebo méně minut.

Chcete dostávat toto dvouminutové kolo jako e-mail každý pracovní den? Zaregistrujte se zde!

Dnešní titulky

Vypínání moci nemůže zachránit Kalifornii před pekelným ohněm

Ve středu večer začal PG&E vypínat energii pro stovky tisíc obyvatel Kalifornie ve snaze zabránit požárům v období silného větru. Ačkoli to může být nutné jako mezipřistání, uzávěry Kalifornii úplně nezachrání před požáry. "I když předejdete 90 procentům požárů, zbývající ohně mohou být stejně špatné nebo dokonce horší," poznamenává Daniel Swain, klimatolog UCLA. "I když jich vidíme méně, stále budeme mít katastrofální požáry."

Nikdy nedůvěřujte platformě, která zajistí soukromí nad ziskem

Twitter se stal nejnovějším technologickým gigantem, který ve své marketingové databázi používá data ze svého dvoufaktorového zabezpečovacího systému autentizace. Společnost tvrdí, že použití dvoufaktorových telefonních čísel a e-mailových adres pro marketing bylo náhodné, ale tyto informace byly použity k cílení reklam a společnost přišla až o tři týdny poté, co ji zastavila. V loňském roce Facebook připustil podobný postup a Federal Trade Commission pokutovala Facebooku rekordních 5 miliard USD v červenci za četné případy nesprávného zacházení s uživatelskými daty.

Rychlý fakt: 3,3 milionu

To je kolik sudů paliva v zásobní nádrži každý den používají obrovské lodě přepravující náklad. Tento konkrétní druh paliva má 3 500krát více síry než automobilové palivo a má jeden divoký vedlejší účinek: Blesk je dvakrát pravděpodobnější, že udeří v přepravních cestách, než na jiných místech.

WIRED doporučuje: Příslušenství k přepínačům Nintendo

Pokud máte přepínač, již víte, jak je skvělý. Pokud tak neučiníte, měli byste ho získat. Naši recenzenti si však myslí, že byste se tam neměli zastavit: Sestavili seznam 26 nejlepších doplňků, aby mohli vypnout váš spínač.

Novinky, které můžete použít

Zde je několik tipů, jak své příběhy Instagramu dobít.

Tento denní přehled je k dispozici jako zpravodaj. Můžete se zaregistrovat přímo zde a ujistit se, že dostanete novinky doručené do doručené pošty každý všední den!