Fitbit Charge 3 Review | Digitální trendy


fitbit poplatek 3 recenze feat

Recenze Fitbit Charge 3: Jack všech obchodů

"Fitbit Charge 3 obsahuje všechny základní potřeby do stylového fitness trackeru."

  • Lehké pouzdro, stylový design

  • Nabídne oznámení smartphonu

  • Vynikající výdrž baterie

  • Dotykový displej

  • Zaměnitelné řemínky na hodinky

  • Není plně kompatibilní s iOS

  • Žádné vestavěné GPS

  • Dotyková obrazovka lehce nereaguje

Fitbit Charge 3 byl propuštěn asi před rokem a byl mezi našimi oblíbenými fitness trackery roku 2018. Toto místo si dodnes udržuje. Můžete najít lepší chytré hodinky a lepší nositelky věnované konkrétním činnostem, ale Fitbit Charge 3 zůstává skvělým a cenově dostupným všestranným hráčem.

Díky vynikající výdrži baterie, cenově dostupné ceně 150 $ a dotykovému displeji je nabíječka 3 fitness tracker, který můžete nosit po celý den na schůzce a v posilovně.

Podívejme se blíže na to, co nejnovější fitness tracker Fitbit nabízí.

Lehký, elegantní vzhled

Aby ten elegantní a kompaktní design dosáhl, ořízl Fitbit letecký hliníkový kufr Charge 3, jak jsme zjistili u společnosti Fitbit Versa. zápěstí nebo znatelně malé na muže. Konkávní záda způsobuje, že celá věc vypadá klamně tenčí než typická inteligentní nositelná.

Brenda Stolyar / Digitální trendy

I když jsou fyzické změny jemné, stále působí esteticky na zápěstí. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro kožené nebo silikonové hodinky, Charge 3 vypadá působivě pro fitness tracker. Nošení s formálním oblečením samozřejmě posouvá hranice, ale neměli jsme problém s párováním s neformálním oblečením nebo dokonce s oblečením, které je na čistější straně – dokonce jsme na něj dostali spoustu komplimentů.

Fitbit vyměnil fyzické tlačítko, které bylo původně vidět na Charge 2, za indukční tlačítko s hmatovou zpětnou vazbou. Kromě procházení displejem (k němuž se dostaneme později) je tlačítko v podstatě vaše tlačítko „zpět“ – pokud chcete přejít na předchozí obrazovku. Je to také to, co stisknete pokaždé, když se chcete vrátit na domovskou obrazovku.

Alternativy

Indukční tlačítko je velmi citlivé, i když to může chvíli trvat, než si zvyknete a budete jej používat spíše než automaticky pomocí dotykové obrazovky. Líbí se nám skutečnost, že protože se nejedná o fyzické tlačítko, které by vyčnívalo, umožňuje nabíjení 3 mít zefektivněný design. Přejeme si, aby všechny fitness trackery a smartwatches přijaly tento „bezdotykový“ design. Můžete také nastavit, jak citlivé má být tlačítko, a také intenzitu vibrací.

Při nošení po celý den nebo během cvičení máme rádi, jak lehký je Charge 3. Fitbit říká, že poplatek 3 je o 20 procent lehčí než poplatek 2 a je dost pohodlné pracovat s ním a udržet ho po dlouhou dobu. Ale až poté, co jsme našli kapely, o kterých jsme si mysleli, že s tímto zařízením fungují nejlépe.

fitbit poplatek 3 recenze xxl
Brenda Stolyar / Digitální trendy

Od silikonu přes látku až po kůži od Horweenu je zde kapela vhodná pro každodenní nošení. Domníváme se však, že klasický silikonový pásek je nepříjemný a příliš tuhý na to, aby se nám formoval na zápěstí způsobem, který se cítí jako přirozený střih. Místo toho jsme se rozhodli pro koženou kapelu Horween, která se dokonale hodí od začátku. Jako obvykle u kůže, při nošení se také opotřebovává – a umožňuje tak skutečně zachytit tvar zápěstí. Pro cvičení jsme si oblíbili silikonový prodyšný pásek (který je proražen vzduchovými otvory), který byl také dost pohodlný na nošení ve sprše.

Obzvláště jsme rádi, když zjistíme, jak snadno se kapely mohou vyměnit. Pouhým stisknutím tlačítka se cítíte jako procházka s dortem ve srovnání s Fitbit Versa, která vyžaduje, abyste se hrali s kolíky rychlého uvolnění.

Žádné další klepnutí, ale dotykový displej občas nereaguje

Navigace v nabídkách pomocí nabíjení 2 znamená, že stisknutím bočního tlačítka můžete procházet různými režimy, a potom klepnutím na displej vyberte požadovaný režim, což je zdlouhavý proces, i když si na něj zvyknete. Navigace nabíjením 3 je mnohem rychlejší, protože jednoduše přejdete displejem na požadovanou funkci, zatímco indukční tlačítko slouží jako tlačítko Zpět a Domů.

Klepnutím na obrazovku, stisknutím indukčního tlačítka nebo stiskem zápěstí probudíte náboj 3. Bohužel jsme zjistili, že dotykový displej trochu nereagoval; Někdy bychom na to museli několikrát klepnout, aby se oživil displej, což může být velmi frustrující.

Dotyková obrazovka při pokusu o probuzení trochu nereagovala.

Na domovské obrazovce jste uvítáni metrikami, jako je čas, počet kroků nebo klidový srdeční rytmus, v závislosti na tom, který ciferník si vyberete pomocí aplikace Fitbit. Přejetím prstem nahoru se dostanete na svůj osobní řídicí panel – na kterém můžete vidět všechny své zdravotní statistiky včetně spálených kalorií, sledování zdravotního stavu žen, aktivních minut a dalších. Informace, které chcete zobrazit, si můžete přizpůsobit pomocí aplikace Fitbit. Například jsme neměli zájem vidět naše aktivní minuty po celý den, protože jsme byli ostatními metrikami, takže jsme je odstranili z našeho osobního dashboardu.

Další inteligentní hodinky Fitbit vám poskytují přehled za posledních sedm dní, ale poplatek 3 vám poskytuje informace pouze za jeden den. Nezahrnuje ani statistiky z posledního tréninku, musíte se na to obrátit v aplikaci Fitbit. Když jsme si na Versa zvykli vidět všechny naše metriky v průběhu celého týdne, nevěděli jsme, jak bychom se cítili, že nebudeme mít přístup k tolika údajům – ale ve skutečnosti jsme je upřednostňovali. Můžeme počítat jen hrst časů, kdy jsme chtěli křížový odkaz na naše kroky mezi několika dny, ale vytažení aplikace nebylo hádka, protože my máme vždy telefon na nás stejně.

Přejetím doleva na displeji se dostanete do režimů, jako je cvičení, odpočinek, časovač, budík, počasí a nastavení. Chcete-li zobrazit všechna oznámení, přejeďte prstem po displeji dolů. Fitbit říká, že Charge 3 má o 40 procent aktivnější displej než jeho předchůdce, což umožňuje, aby se na obrazovku vejde více obsahu. Namísto jediného režimu, který se objeví na obrazovce, se nyní zobrazují dva najednou, což vám zabraňuje procházet tolik, abyste se dostali ke konkrétní položce.

Displej Fitbit Charge 3 OLED funguje z větší části hladce a obsah vypadal živě na obrazovce i ve stupních šedi. Přestože při procházení různými režimy nedošlo k žádnému zpoždění, narazili jsme na příležitostné zpoždění při procházení oznámeními nebo osobním řídicím panelem. Není to obrovský problém, ale rozhodně je to patrné.

Základní sledování fitness

Kromě sledování a měření srdeční frekvence obsahuje Charge 3 senzor SP02, který měří kyslík v krvi (jedná se o technologii, která se také nachází ve Versa a Ionic). Se snímačem SPO2 může Charge 3 sledovat také spánkové vzorce. Pak je tu program Slebit Score Fitbit, který je navržen tak, aby vám pomohl lépe spát a je k dispozici majitelům jakéhokoli zařízení Fitbit s měřením HR PurePulse. Program beta se otevře příští měsíc.

Protože je tak lehký, nevadilo nám spát se zapnutým nabíjením 3, ale doporučujeme vypnout oznámení a „probudit obrazovku“ přidržením indukčního tlačítka. Tímto způsobem vás nebude probudit celou noc. Jakmile synchronizujete nabití 3 s Fitbitem ráno, budete moci vidět hloubkovou analýzu ukazující čas strávený ve světle, hlubokém spánku a REM spánku, spolu s tím, jak dlouho jsme byli vzhůru – to vše jsme shledán přesným. Jsme také rádi, že nyní můžete zkontrolovat svůj osobní řídicí panel a zjistit, jak dlouho jste spali noc předtím, poté, co jste synchronizovali svůj smartphone.

Protože je tak lehký, nevadí nám to v noci spát.

Stejně jako u Flex 2 je Charge 3 odolný vůči vodě až do 50 metrů. S novým režimem plavání můžete sledovat koly a vzdálenosti ve vodě; informace jsou synchronizovány s aplikací Fitbit.

Díky nové funkci sledování cílů můžete před tréninkem stanovit konkrétní cíle. Například jsme si stanovili cíl dvě míle pro náš běh, takže poplatek 3 naznačil, o kolik déle jsme zbili. Jakmile jsme dosáhli našeho cíle, Charge 3 vibrovalo – ale stejně jsme se na to dívali. Pokud jste v režimu Cvičení, můžete v reálném čase kontrolovat rychlost a vzdálenost procházením displeje.

Můžete také nastavit cíle pro metriky, jako je kalorie nebo čas pro více než 15 různých typů cvičení. Není to nic jiného než nastavovat upozornění pro konkrétní značky kilometrů během běhů – například jsme nastavili náš Fitbit, aby nás upozornil na každou půl míli, kterou jsme pokryli. Po celý den obdržíte upozornění, která se mají přesunout, pokud jste během hodiny nedosáhli 250 kroků.

fitbit poplatek 3 sponu
Brenda Stolyar / Digitální trendy

Nabíjení 3 bohužel nezahrnuje vestavěné GPS, takže je během těchto běhů musíte spárovat s vaším smartphonem (GPS se používá pro informace o poloze, které je nezbytné ke sledování vzdálenosti). Fitbit řekl, že začlenění GPS by nezanechalo žádný prostor pro větší baterii a další senzory.

Neexistuje ani podpora pro připojení hudby, takže jsme byli nuceni si vzít svůj smartphone. Fitbit doufá, že prostřednictvím aktualizací softwaru přidá ovládací prvky hudby pro hudební aplikace třetích stran, což by alespoň usnadnilo změnu melodie bez nutnosti vyjmout telefon. Bez ohledu na to jsme zklamaní, když vidíme, že ve fitness trackeru, který už toho může hodně udělat, se musíme při přehrávání hudby spoléhat na naše telefony.

Vestavěný snímač srdeční frekvence produkoval podobné tepy za minutu, jako když jsme manuálně sledovali naši srdeční frekvenci – z větší části. Po jednom z našich běhů jsme vypočítali naši srdeční frekvenci na 124 BPM, zatímco Charge 3 ji měřil na 139 BPM. Další den toho týdne jsme jej vypočítali na 108 BPM, zatímco Fitbit změřil naši srdeční frekvenci na 121 BPM. Přes den je to však přesnější – zejména pokud jde o klidovou srdeční frekvenci, o které jsme zjistili, že je na místě s tím, co vypočítaly naše chytré hodinky WearOS. Po našem posledním cvičení to bylo nejpřesnější, jaké to bylo – vypočítali jsme 160 BPM, zatímco FItbit byl na 167 BPM.

Běžci ocení novou funkci automatického zastavení – pokaždé, když během jízdy čekáte na semaforu, nabíjení 3 automaticky pozastaví cvičební režim, dokud nezačnete znovu běžet. Ale to se stane teprve později na podzim. K dispozici je také funkce inteligentní sledování, která dokáže rozpoznat aktivity po určité době, kterou můžete pomocí aplikace nastavit.

Užitečné funkce smartwatch

Schopnost přijímat oznámení smartphonů a přijímat a odmítat hovory s účtem Charge 3 není nová – majitelé Charge 2 již vidí aktivní hovory, textové zprávy a kalendáře, když jsou aktivně spárovány s telefonem. Poplatek 3 vám však také umožňuje odpovídat na textové zprávy pomocí telefonů se systémem Android a zobrazovat oznámení aplikací v závislosti na aplikacích nainstalovaných ve vašem smartphonu.

Pomocí Rychlých odpovědí můžete odeslat až pět vlastních nebo předem vyplněných odpovědí, které mají 60 znaků nebo méně. Majitelé Apple iPhone mohou prohlížet pouze příchozí textové zprávy. Protože jsme používali iPhone, mohli jsme si pouze prohlížet naše oznámení.

fitbit poplatek 3 oznámení
Brenda Stolyar / Digitální trendy

Zjistili jsme také, že musíme ručně přejít do aplikace Fitbit a přepnout na aplikace, pro které jsme chtěli dostávat oznámení. Po obdržení oznámení do telefonu si budete moci vybrat, které chcete zapnout, jakmile je Fitbit připojen. Prozatím nejsou k dispozici žádné aplikace pro značky. Inteligentní hodinky Versa a Ionic zahrnují aplikace jako Starbucks, Huge Lights a Strava. Fitibit však uvedl, že v budoucnu do zařízení přinese další funkce prostřednictvím firmwaru a aktualizací aplikací třetích stran.

Fitbit zahrnul to, co tvrdí, jsou jeho „nejžádanější aplikace“ – alarm, časovač a počasí. Budíky jsou nastaveny pomocí aplikace Fitbit a synchronizovány s fitness trackerem pro vás. Pokud jde o počasí, můžete v závislosti na vaší poloze vidět současně tři až čtyři různé dny. Společnost také pracuje na budování nové aplikace kalendáře a na schopnosti vidět žebříček Fitbit přímo na zápěstí.

Fitbit také nabízí speciální vydání Fitbit Charge 3. Se zabudovaným čipem NFC bude nabízet možnost provádět bezkontaktní platby pomocí Fitbit Pay.

Působivá výdrž baterie

Na rozdíl od inteligentních hodinek Apple Watch a Wear OS společnosti Google se obzvláště těšíme, že Charge 3 do konce dne nezemře. Dokázali jsme přijímat všechna oznámení, sledovat naše tréninky a spánek a hodinky stále dokázaly trvat zhruba sedm dní.

Dokázali jsme přijímat všechna oznámení, sledovat naše tréninky a spánek a hodinky stále dokázaly trvat zhruba sedm dní.

Fitbit sbalil malou baterii 71 mAh a řekl, že hodinky by měly vydržet sedm dní – a myslíme si, že je to přesné. Hodně jsme to používali, testovali jsme každou jednotlivou funkci, což je pravděpodobně důvod, proč téměř došly šťávy těsně před sedmým dnem. Zároveň však pomáhá, že není mnoho funkcí náročných na energii – jako u Versa. Prostě jsme použili náš Charge 3 ke sledování našich venkovních běhů a počítání našich kroků během dlouhého, náročného víkendu v Chicagu.

Protože Charge 3 sleduje vaše základní metriky fitness (nemáte možnost stahovat aplikace třetích stran), hlavní spotřeba energie by měla být z oznámení smartphonu. Dokonce i na konci pracovního dne, kdy bylo naše zařízení na 77 procentech, kleslo na 75 procent po sledování běhu.

Informace o záruce

Fitbit Charge 3 vás bude stát 150 USD za černou silikonovou sportovní kapelu s grafitovým hliníkovým pouzdrem nebo modrou šedou pásku s hliníkovým pouzdrem se zlatým zlatem. Fitbit Charge 3 Special Edition s Fitbit Pay je cena za $ 170 za mráz bílý silikonový pás s grafitovým pouzdrem nebo levandulovou tkanou kapesní hodinky s pouzdrem z růžového zlata. Special Edition také obsahuje extra černou kapelu v krabici.

fitbit poplatek 3 pásmové barvy
Brenda Stolyar / Digitální trendy

Vzhledem k tomu, že sledovací pásma jsou zaměnitelná, můžete si také zakoupit další. Za 30 $ jsou klasické kapely v černé a modré šedé barvě. Za stejnou cenu si také můžete koupit silikonové sportovní kapely v černé, bobulovité, námořnické a šarlatové barvě. Tkané pásky jsou k dostání v dřevěném uhlí a brčál za 35 USD, zatímco kožené pásky Horween v půlnoční modré a švestce 50 USD.

Fitbit nabízí 45denní záruku vrácení peněz a jednoletou omezenou záruku, která se vztahuje na vady výrobce.

Fitbit Charge 3 je pohodlný a elegantní fitness sledovač, který také přináší oznámení smartwatch na zápěstí a obsahuje baterii, která udržuje zařízení v chodu téměř týden. Díky jeho srdeční frekvenci a hloubkovému fitness sledování je cena za $ 150.

Existuje lepší alternativa?

Ano – ale musíte utratit podstatně více.

Pokud hledáte vhodnější Fitbit, pak je tu Fitbit Versa – nejnovější chytré hodinky společnosti. Za pouhých 50 dolarů více než poplatek 3 má Versa LCD displej 1,34 palce, vyměnitelné řemínky na hodinky a spoustu fitness funkcí, vše v krásném designu

Pro uživatele Apple, kteří hledají zařízení kompatibilní s iOS, je Apple Watch Series 5 tou nejlepší volbou. I když se jedná o dvojnásobek ceny, nebudete mít stejná omezení, jako byste měli u Fitbit, pokud jde o interakci s oznámeními.

Další možnosti najdete v našem výběru nejlepších sledovačů fitness.

Jak dlouho to vydrží?

Charge 3 je odolný a odolný vůči vodě, proto si myslíme, že by to mělo trvat dva a více let. Přestože baterie již vydrží týden, je důležité si uvědomit, že se časem vybije. Doufáme také, že Fitbit nadále vydává aktualizace a navazuje na další funkce, které udržují krok s konkurencí.

Měli byste si ji koupit?

Ano. Pokud hledáte stylový, ale základní fitness tracker, který vám také dokáže přinést všechna upozornění, která potřebujete, je Charge 3 skvělou volbou.

Doporučení redaktorů