Facebook aktualizuje nástroje reakce na krizi, přidává integraci WhatsApp – TechCrunch


Facebook rozšiřuje funkci Krizová reakce, její funkce pro hlášení katastrof a komunikaci, která se používá ve 300 krizích ve více než 80 zemích. Společnost dnes oznamuje několik nových funkcí, včetně integrace WhatsApp, podpory sdílení informací z první ruky a rozšíření svých nástrojů „Data for Good“ o lepší mapy katastrof a přemístění.

Krizová reakce původně vyrostla z několika funkcí, které pomáhají rodině, přátelům a komunitám navzájem se podporovat v důsledku katastrofy. Před několika lety Facebook organizoval tyto nástroje – jako je Bezpečnostní kontrola, Komunitní pomoc a Fundraisers – vše v rámci centralizovaného centra „Krizová reakce“.

Dnes Facebook přidává do funkce Crisis Response novou funkci, která lidem v postižených oblastech umožní sdílet informace z první ruky o tom, čeho jsou svědky nebo o kterých si myslí, že by o nich měli vědět ostatní, jako jsou například zhroucení budov nebo uzavření cest. To je vedle jejich stávající schopnosti sdílet žádosti nebo nabídky o pomoc, jako dříve.

Kromě toho Facebook Crisis Response nyní pracuje s WhatsApp . Tato konkrétní integrace je dosti lehká – celá sada funkcí nepřichází do WhatsApp, aby byla jasná. Lidé však nyní mohou nabídnout nebo požádat o pomoc prostřednictvím aplikace pro zasílání zpráv, místo aby používali pouze Facebook Messenger.

Rovněž se aktualizují a rozšiřují nástroje Facebooku „Data for Good“. Prostřednictvím partnerství s více než 100 organizacemi poskytuje Facebook mapy katastrof a pomocným organizacím informace o tom, kam distribuovat zásoby, na základě agregovaných anonymizovaných dat.

Díky aktualizacím Facebook říká, že je nyní schopen poskytovat tyto aktualizace státním a místním úředníkům a federálním humanitárním agenturám díky partnerství s organizacemi jako Direct Relief a National Alliance for Public Safety GIS (NAPSG) Foundation.

Společnost také vylepšuje své mapy katastrof, v návaznosti na práci s odborníky na téma vysídlení, jako je Mezinárodní středisko pro sledování vysídlení. Mapy byly opraveny o věci, jako jsou vzorce dojíždění a turistické populace, říká Facebook.

Nové funkce se nyní objevují.