Doktor, který dosáhl nového publika


Dlouho běžící seriál BBC Doktor kdo nedávno dokončila svou první sezónu s Jodie Whittakerovou jako titulní doktorka. Spisovatel Sara Lynn Michener říká, že mít ženskou doktora přišla jako vítaná změna tempa.

"Tento vzorec vždy mít ženské společníky, a vždycky s doktory, to mě jen přemýšlel Doktor kdo určitým způsobem, který nebyl příliš lichotivý, "říká Michener v epizodě 343 Geekův průvodce po galaxii podcast. "Bylo to méně pravdivé, protože pokud má tento cizinec ve skutečnosti schopnost regenerovat ve všech tělech, proč stále vidíme tento velmi standardní, velmi heteronormativní párování neustále?"

Sci-fi autor Rajan Khanna také líbil Whittaker je výkon, a zjistil, že v této sezoně Doktor kdo byl první, se kterým mohl sledovat svou přítelkyni.

"Snažila se do toho předtím vstoupit a jen se od ní odrazila," říká. "A v této sezóně jsem byl jako," Jdu se dívat Doktor kdo. Je to nová ženská doktorka. Chtěli byste se se mnou dívat? "A ona řekla:" Jistě, udělám to výstřel. "A sledovala celou sezónu se mnou a byla opravdu do ní."

V této sezóně se také objevuje rozmanitější obsazení hrdinů, což Khanna říká, že show je přístupnější širokému mezinárodnímu publiku. "Pokud je to přístupné více lidem, jak se Hollywood začíná vidět, znamená to, že mohou vydělat více peněz a získat více diváků," říká. "Takže si myslím, že je to pro všechny zúčastněné, je to prospěšná situace."

Ne každý ocení nový směr s epizodami jako "Rosa" a "Démoni z Pandžábu", kteří se obzvlášť obávají, že jsou "příliš kázáni." Autor sci-fi Matthew Kressel se těšil těmto epizodám a těší se na ně mnohem víc .

"Pokud nechcete sledovat show, je to v pořádku," říká. "Budeme se dál dívat. Pro mě, "Rosa" a "Démoni z Pandžábu" byly opravdu mocné epizody, které se zabývaly skutečnými věcmi, které se staly – a v některých ohledech se nadále děje. "

Poslechněte si kompletní rozhovor s Sara Lynn Michener, Rajan Khanna a Matthew Kressel v epizodě 343 Geekův průvodce po galaxii (výše). A podívejte se na některé nejdůležitější body z diskuse níže.

Matthew Kressel na epizodě "The Tsuranga Conundrum":

"Jedna z věcí v té epizodě, o které jsem si myslel, že je opravdu nádherný a je to jen symbolem sezóny jako celku, je tam scéna, kde se dívá na stínítku lodi – zapomněl jsem, jaké století jsou v , jako v 30. století nebo něco – a [the Doctor] říká: "Toto je iPhone tohoto století. To je super-pokročilá technologie miniaturizovaná do této věci. "A právě se na to dívá s takovou úctou a ona je jako:" To je to, co lidstvo může dělat, když si na to myslí. "A já jsem byl jako:" Ano . To je důvod, proč mám rád show. "Jen se to zastaví a upozorní na tak opravdu nadějné věci. Měl jsem zimu, když jsem to sledoval. "

Rajan Khanna na téma "Rosa" a "Démoni Paňdžábu":

"Jsem z indického původu, takže [‘Demons of the Punjab’] měl pro mě osobní kvalitu. Příběh o rozštěpení země je ten, který se přímo týká mé rodiny a mých prarodičů a slyšel jsem o tom od té doby, co jsem byl málo, takže vidět, že to bylo dramatizováno, bylo opravdu zajímavé. S tímto a "Rosou" to byly epizody, kde jsem byl jako: "Bože, jak to zvládnou?" Myslel jsem, že by mohli mít špatný krok a přesto jsem si myslel, že oba zpracoval předmět opravdu dobře. Myslím, že to pomáhá, že existuje černá spisovatelka na téma "Rosa" a jihoasijský spisovatel na téma "Démoni Paňdžábu". Myslím, že to je důležitá věc, která se nedělá tak často, jak by měla být.

Sara Lynn Michener o sociální spravedlnosti:

"Obecně si myslím, že lidé zapomněli, když se rozčilují o sociální spravedlnosti v televizi a kině, že většina fikce je o dobrých klucích, kteří porazí špatné lidi, a to už brzy nebude pryč, a to je přesně to, co je sociální je to spravedlnost, a tak funguje opravdu dobře ve fikci, aby se vypořádala s bitvami dobra a zla v moderním dni. Věc o sociální spravedlnosti je, že to nejsou opravdu nové boje, jsou to nové pro jisté lidi, kteří předtím nevěnovali pozornost. Když se podíváte na epizodu "Rosa", nemělo by být nijak kontroverzní o tom, jak mluvit o politice roku 1955 v Alabamě. To je určitě něco, čeho bychom měli v tomto okamžiku pokročit. "

Sara Lynn Michener na revizi bombardování:

"Jsem opravdu rozrušená, že Rotten Tomatoes tento problém ještě neupravil, protože toto pokračovalo, protože přinejmenším všichni samici Krotitelé duchů restartování. Děje se už několik let. Za prvé, hodnocení publika by nemělo být ani shromažďováno, dokud se věci neobjeví, ať je to cokoli. Nechápu, proč neudělali velmi jednoduché změny, které by zabránily tomu, aby tyto kampaně probíhaly – a to jsou ty. To nejsou poctivé názory. Byly tam příběhy o tom, jak daleko-pravé skupiny mají jen málo podzemních rozhovorů mezi sebou, kde doslovně vytvářejí falešné účty a hodnotí věci předtím, než dokonce vyšly. "


Více skvělých příběhů WIRED

  • Hlad na další hluboké ponory na další oblíbené téma? Přihlaste se k našemu dennímu zpravodaji
    Zpět na začátek. Přeskočit na: Začátek článku.