Co vědět o odstranění tetování


fotografie lékaře pacienta konzultovat

Dnešní techniky odstraňování umožňují smazat to, co považujete za trvalé, a dát vám do-over. Ale přeskočte krémy, sady pro kutily a techniky odstraňování domova, jako je salabrasion, říká Elizabeth Geddes-Bruce, MD, dermatologka v Austinu v TX. "Nejsou příliš bezpečné nebo efektivní." Doporučujeme vám, abyste se těmto produktům vyhnuli, abyste se ujistili, že oblast nebude vypadat horší, “říká. Odpovídá na některé běžné otázky.

Může být tetování opravdu úplně odstraněno a záleží na tom, jestli mám světlou nebo tmavou pleť?

Ano, je možné úplně odstranit veškerý inkoust v tetování. Obecně platí, že starší tetování a jednobarevná tetování lépe reagují na laserové odstranění. Barva kůže ovlivňuje pouze použitou vlnovou délku laseru, nikoli odezvu tetování.

Mohu jít do tetovací dílny k odstranění, nebo bych měl navštívit dermatologa?

Nejlepší je navštívit dermatologa certifikovaného na desce, který bezpečně odstraní vaše tetování s minimálními vedlejšími účinky. Dermatologové jsou lékařsky vyškolení odborníci na kůži a laser a mohou vám pomoci dosáhnout nejlepších výsledků.

Jak dermatologové odstraňují tetování?

Většinou používáme lasery s přepínáním Q, které velmi rychle emitují výboje s vysokou energií, aby zaměřily inkoust a minimalizovaly zjizvení. Občas můžeme použít frakcionované lasery k prolnutí zjizvených oblastí nebo k pokusu o odstranění tvrdohlavého pigmentu. Někteří dermatologové používají jinou metodu zvanou pikosekundové lasery, které emitují ještě rychlejší puls světla, aby rozbili tetovací barevné částice.

Jak dlouho to trvá a potřebuji více než jednu návštěvu?

Doba ošetření je obecně velmi rychlá, obvykle v rozmezí sekund až několika minut, v závislosti na velikosti tetování. Návštěva může být delší, pokud je nabídnuto lokální nebo injekční znecitlivění. Počet návštěv je téměř nemožné předvídat, protože každý člověk reaguje jinak na laserové ošetření.

Bolí to?

Laserové odstranění tetování může být velmi bolestivé, proto často nabízíme znecitlivění lokálním krémem, záběry znecitlivujícím řešením a rušivé techniky, jako jsou vibrace nebo chladný vzduch.

Jaké je zotavení?

Zotavení závisí na tom, jak agresivní je léčba a může sahat od mírného zarudnutí až po krustění až po příležitostné puchýře. Obecně je kůže zahojena asi za týden.

Pokračování

Jak bude moje kůže vypadat?

Ihned po ošetření může vaše tetování dočasně vypadat bíle a pak kůže zčervená. Po odstranění tetování můžete mít normální vzhled kůže nebo mírně světlejší stín předchozího tetování. To může v průběhu času nebo pomocí frakcionovaných laserů vyblednout.

Existují rizika?

Existuje riziko dočasného nebo dlouhotrvajícího zesvětlení nebo ztmavnutí pokožky, změny textury kůže, změny barvy tetování nebo neúplné odstranění.

4 tipy

Jste připraveni vymazat inkoust? Tyto tipy od Geddes-Bruce vám mohou pomoci dosáhnout požadovaných výsledků.

  • Vyhněte se slunci. Udržujte ošetřovanou oblast chráněnou před sluncem. Hnědá kůže může zvýšit riziko popálení a snížit účinnost léčby.
  • Doplňte mast. Po ošetření udržujte oblast chráněnou mastí jako je Aquaphor, aby se lépe uzdravovala.
  • Věřte odborníkovi. Vyhledejte odborníka na odstranění tetování, abyste maximalizovali své šance, jak se toho zbavit. Nejlevnější nabídka vám pravděpodobně nepřinese nejlepší výsledky.
  • Buď trpělivý. Nejlepších výsledků se dosáhne, když jsou laserové ošetření od sebe vzdáleny. Každých 6 až 8 týdnů je obvykle lepší než měsíčně.

Najděte další články, procházejte problémy zpět a přečtěte si aktuální vydání
WebMD Magazine.

WebMD Magazine – Feature
Recenzováno uživatelem Mohiba Tareen, MD 6. srpna 2019

Zdroje

ZDROJE:

Elizabeth Geddes-Bruce, MD, dermatologický chirurg, Austin, TX.


© 2019 WebMD, LLC. Všechna práva vyhrazena.