Čína tlačí na Apple – TechCrunch


Denní křupek je souhrnem našich největších a nejdůležitějších příběhů TechCrunch. Pokud si přejete, aby se toto doručovalo každý den do vaší doručené pošty kolem 9:00 Tichého oceánu, můžete se přihlásit k odběru zde.

1. Čína útočí na Apple za povolení aplikace hongkongské davové policejní činnosti

Apple je rozhodnutí o ozáření aplikace nazvané HKmaps, která je využívána prodemokratickými protestujícími v Hongkongu k získávání informací o uzavření ulic a přítomnosti policie, přitahuje hněv čínské vlády.

Konkrétně článek v čínském státním náústku China Daily útočí na výrobce iPhone za obrácení dřívějšího rozhodnutí nepovolit uvedení aplikace v obchodě App pro iOS.

2. Co to sakra je s tímto základním zařízením?

Základní ředitel Andy Rubin tweetoval fotografie toho, co nazval „radikálně odlišným formfaktorem“ – v podstatě jde o dlouhý, hubený telefon.

3. Nejnovější funkce společnosti Uber upozorňuje řidiče, že se k jízdě připojí mazlíčci

U Uber Pet budou jezdci platit „malý příplatek“ za privilegium vzít si s sebou své domácí mazlíčky. A řidiči budou mít možnost vyhnout se výletům s neprovozními zvířaty tím, že se odhlásí z výletů Uber Pet.

4. Twitter připouští, že pro zobrazování cílených reklam používala dvoufaktorová telefonní čísla a e-maily

Twitter se nachází na stejné lodi jako Facebook, která byla v loňském roce chycena pomocí telefonních čísel a e-mailových adres – určených pro Facebook pro zabezpečené účty uživatelů – pro cílenou reklamu.

5. Na plochu přichází třída kódování Grasshopper od společnosti Google pro začátečníky

Větší obrazovka a přístup k klávesnici usnadňují učení se kódování na ploše než na mobilu. Například v aplikaci pro počítače může Google umisťovat sloupce s pokyny, editorem kódu a výsledky vedle sebe.

6. Amazon, Walmart čelí zpomalující ekonomice Indie jako stánky s růstem svátků

Ani největší indická sváteční sezóna s oslepujícím marketingovým blitzkriegem a výraznými slevami z Amazonie Indie a Walmartova Flipkartu nedokázala uniknout bolestem zpomalující se ekonomiky.

7. S prodanými kulatými 15 miliony dolarů a 100 000 tabletami chce generální ředitel společnosti ReMarkable udělat technologii „lidštější“

Tablet s reMarkableem je v této éře velmi inteligentních pomůcek podivné zařízení s černobílou obrazovkou určenou ke čtení, psaní a skicování – a nic víc. (Vyžaduje se členství Extra Crunch.)