Californians může dostat přestávku na svých mobilních účtech poté, co je daň daná na soud – TechCrunch


Californians má spoustu potěšení – skvělé počasí, velké vlny, pevné minipivovary a samozřejmě extrémně vysoké daně z předplacené mobilní služby. Ale tato kontroverzní poslední funkce je upravena poté, co soudce zjistil, že alespoň část příplatku za mobilní telefonní službu státu je neústavní. V důsledku toho by se účty mohly za tento měsíc snížit o pár babek.

Daň, která financuje různé místní služby, jako je např. 911 a podobně, byla zvýšena v roce 2016 a v závislosti na různých faktorech by se mohla pohybovat kolem 20 procent. To činí 50 dolarů na 60 dolarů, což je obzvlášť drsné, když si myslíte, že nižší předplacené plány jsou často upřednostňovány lidmi s omezenými příjmy. Daň byla od počátku nepopulární – nikoliv to, že se mnoho z nich líbí.

Kromě toho, že se uživatelé rozhněvali, přilákali pozornost bezdrátových dopravců: společnost MetroPCS podala žalobu, která tvrdila, že způsob výpočtu daně je v rozporu s federálními pravidly stanovenými FCC. Podrobnosti jsou pohřbeny v hromadě legalese, ale v podstatě problém byl, že Kalifornie účinně zdanila mezistátní služby, stejně jako v rámci států, což není povoleno ani státem, ani federálním právem.

Výzva vyvrcholila a ačkoli kalifornská vláda tvrdila, že její daň je v souladu s pravidly FCC, soudce nakonec rozhodl jinak.

"Kalifornský předplacený mobilní telefonní služby [i.e. the tax increase passed in 2014 and instituted in 2016], je v celém rozsahu v rozporu s federálním právem, a proto je předražená a neústavní, "napsala v usnesení o uzavření případu.Příklady faktur od společnosti T-Mobile ukazují, jak se mohou poplatky měnit. Částky se budou lišit podle regionu a celkového počtu účtů.

Přestože se Kalifornie odvolává na případ, soudní příkaz ji zatím brání ve sběru daně. Tak dlouho, dokud toto příkazy zůstanou na místě, mobilní účty by měly vidět malou přestávku.

Nebude to moc – příklad poskytnutý společností T-Mobile ukázal, že celkové daně a poplatky jsou sníženy o přibližně 3 dolary. Ale hej, každý málo se počítá.

Skutečná částka, kterou zaplatíte dopravci, by se však neměla měnit. Váš $ 40 nebo $ 75 plán zůstane stejný; jsou to pouze související daně, které se uskutečňují. Způsob, jakým jsou uvedeny, se také může změnit; například AT & T nahrazuje řádkovou položku "Předplacené MTS příplatky" za "CA Surcharges, Fees & Taxes". V jejím oznámení se výslovně neuvádí změna v částce, ale pokud nepřidá vlastní poplatek, aby vytvořil rozdíl , zdá se, že uživatelé tam i jiní dopravci budou mít podobně nižší daně.

Pokud jste zvědaví, kolik bude váš účet klesat, pokud vůbec, nejlépe si můžete vyzvat zákaznické služby a požádat je o kontrolu.