Alex Trebek říká, že Chemo dělá hosting „ohrožený!“ hodně tvrdší


Obrázek zprávy: Alex Trebek říká, že Chemo dělá hosting „ohrožený!“ hodně tvrdšíAutor: E.J. Mundell
HealthDay Reportér

PONDĚL, 7. října 2019 (HealthDay News) – „Jeopardy!“ hostitel Alex Trebek v rozhovoru naznačil, že chemoterapie pro rakovinu pankreatu ve 4. fázi si vybírá daň za svou schopnost hostit populární herní show.

79letý Trebek obnovil chemoterapii minulý měsíc poté, co ztratil velkou váhu a nechal prudce stoupnout jeho počet související s rakovinou, řekl 17. září společnosti ABC „Good Morning America“.

A v pátečním rozhovoru s kanadskou televizní sítí CTV řekl Trebek, že je stále v práci – ale některé dny jsou těžké.

V den po chemoterapii se jeho vidění „trochu zmatilo“, řekl Trebek síti a další den se může objevit bolest kloubů.

Jeho léčba také vedla k bolestem v ústech, které mohou narušovat řeč, dodal Trebek.

Prozatím však řekl, že bude pořádat „Jeopardy!“ Http://www.medicinenet.com/ ", dokud se mé schopnosti nezmizí."

„Jsem si jistý, že si toho všimnou i členové televizního publika, ale odpouštějí,“ řekl CTV. „Ale nastane okamžik, kdy oni (fanoušci a producenti) již nebudou schopni říkat:„ To je v pořádku. “Http://www.medicinenet.com/“

Trebek poprvé oznámil svou diagnózu karcinomu pankreatu 4. fáze v březnu.

O dva měsíce později oznámil on a jeho lékaři, že se zdálo, že zvítězil v boji proti nemoci. Na léčbu reagoval neuvěřitelně dobře a byl v „téměř remisi“, uvedli jeho lékaři v květnu.

„Je to trochu ohromující,“ řekl Trebek Lidé v době, kdy. Přestože celková míra přežití u rakoviny slinivky břišní je pouhých 9%, Trebek dobře reagoval na chemoterapii.

"Lékaři říkali, že ve své paměti neviděli tento pozitivní výsledek – některé z nádorů se již zmenšily o více než 50%," řekl časopisu.

Na konci srpna se zdálo, že se Trebek daří tak dobře, že se vrátil k nahrávání 35. sezóny "Jeopardy!"

„Jo, (I), šel jsem až na čísla, která odpovídají normální lidské bytosti bez rakoviny,“ řekl CTV. „(Ale) pak najednou vybuchla a stoupla o 50% výše, než když byla poprvé diagnostikována.

Jeho cesta s rakovinou nebyla vždy snadná, řekl. Ve svém rozhovoru s GMA Trebek uvedl, že někdy trpěl „nesnesitelnou bolestí“ a často trpí únavou. Duševně přiznává, že někdy cítí „nárůst smutku“ a „deprese“.

Trebek prozatím připisuje teplo a podporu fanouškům za jakékoli překážky, které udělal proti rakovině.

"Mám tam pár milionů lidí, kteří vyjádřili své dobré myšlenky, svou pozitivní energii namířenou proti mně a jejich modlitby," řekl. Lidé v květnu. "Řekl jsem doktorům, že to musí být víc než jen chemo, a shodli se, že to může být velmi důležitou součástí."

Protože je tak často bez příznaků, dokud nedosáhne pokročilého stádia, má rakovina pankreatu vysokou úmrtnost. Podle American Cancer Society bude v roce 2019 s touto chorobou diagnostikováno asi 57 000 Američanů a očekává se, že nemoc si vyžádá téměř 46 000 životů.

Kromě toho jsou nádory pankreatu obzvláště agresivní „kvůli mutačnímu profilu, díky kterému je odolný vůči terapiím, které fungují lépe pro jiné typy nádorů,“ vysvětlila dr. Angela Alistar. Řídí gastrointestinální lékařskou onkologii v Morristown Medical Center, v Morristown, N.J.

Trebek je filozofický, pokud jde o jeho šance, a řekl, že smrt ho neděsí.

"Nebojím se umírání," řekl 79letý CTV. „Prožil jsem dobrý život, celý život a blížím se ke konci tohoto života – pokud se to stane, proč bych se toho měl bát? Jedna věc, kterou mi na pohřbu neřeknou, jako součást eulogie je „Byl nám odebrán příliš brzy.“ http://www.medicinenet.com/ “

Trebek se narodil v roce 1940 v kanadském Sudbury v Ontariu a zpočátku byl televizním novinářem a poté hostil kanadskou kvízovou show „Reach for the Top“. To vedlo k tomu, že byl najat na hostování amerických herních pořadů, jako jsou „The Wizard of Kurts“ od NBC v roce 1973 a „Otázka s 128 000 $“, než se přestěhovali na „Jeopardy!“ o deset let později.

Byl mluvčím charitativních organizací, jako jsou World Vision a Smile Train, a bavil vojáky na mnoha USO zájezdech.

Trebek se oženil dvakrát – v roce 1974 s Elaine Callei (manželství trvalo sedm let) a poté s Jeanem Currivanem v roce 1990, se kterým měl dvě děti, Emily a Matthew.

MedicalNews
Copyright © 2019 HealthDay. Všechna práva vyhrazena.

ZDROJE: 4. října 2019, CTV; 17. září 2019, "Good Morning America"; 29. srpna 2019, NBC News; 29. března 2019, Lidé; Angela Alistar, M.D., ředitelka gastrointestinální lékařské onkologie, Morristown Medical Center, Morristown, N.J .;
SLIDESHOW

Příznaky, typy, obrázky rakoviny kůže
Viz Prezentace

Reference

ZDROJE: 4. října 2019, CTV; 17. září 2019, "Good Morning America"; 29. srpna 2019, NBC News; 29. března 2019, Lidé; Angela Alistar, M.D., ředitelka gastrointestinální lékařské onkologie, Morristown Medical Center, Morristown, N.J .;