5 Základy pro vybudování úspěšného vzdáleného týmu


říjen
9, 2019

4 min čtení

Názory vyjádřené Podnikatel přispěvatelé jsou jejich vlastní.


Svět se od mnoha počítačů a internetu stal všudypřítomným. Před pouhými 30 lety by průměrná společnost nikdy neuvažovala o najetí vzdáleného týmu, který by nikdy osobně neviděl. Dnes to není jen běžnější, ale v mnoha případech je preferovanou možností. Pokud se přiklánět k montáži zaměstnanců telekomunikačních zařízení, mějte na paměti toto kvinteto návrhů.

1. Najměte správný talent.

Dokonce i pracovníci na dálku mají velký vliv na to, kdo jste jako značka. Z tohoto důvodu jsou úspěšné společnosti velmi opatrné ohledně toho, kdo najímají, od shora dolů. Pokud si chcete vybudovat tým, který je motivován více než jen jejich výplatou, zjistěte, o co mají vášeň, jaké cíle a sny mají do budoucna a proč s vámi chtějí pracovat. Najděte ambiciózní a pracovité virtuální zaměstnance s pozitivním přístupem, který zapadá do vaší identity značky.

Nemusíte nutně najímat na místě. Externí pracovníci na dálku mohou být stejně efektivní. Zvažte, jaké jsou pracovní požadavky, jaký je váš rozpočet, jak dlouho bude pozice k dispozici a tak dále. Pokud si najmete vzdáleného pracovníka, ujistěte se, že je v dané roli kvalifikovaný a zkušený. Najděte správného kandidáta a možná byste se mohli zapojit do najímání vzdálených pracovníků pro budoucí otevření.

Související: Telekomunikace je dobrá pro zaměstnance i zaměstnavatele

2. Před přijetím najděte očekávání.

Dokonce i nejzkušenější pracovníci na dálku jsou stejně efektivní jako jejich zaměstnavatelé. Pokud chcete, aby poskytovali kvalitní práci, musíte jim sdělit, co od začátku očekáváte. Flexibilní plány se u vzdálených zaměstnanců stávají velmi běžnými, ale hlavní pokyny jsou stále důležité. Pokud úloha vyžaduje pracovní dobu v USA, ujistěte se, že je to jasné od začátku, spolu s jakýmikoli dalšími plány a konkrétními očekáváními. Být transparentní o práci vám a vašim uchazečům ušetří spoustu času.

3. Klíčové jsou KPI.

I ten nejlepší manažerský tým na světě podléhá lidské chybě. Proto vám implementace systému KPI (key performance indicator) může pomoci monitorovat a potvrzovat pokrok vašich zaměstnanců. V ideálním případě byste měli mít zavedené KPI, které jsou v souladu s vašimi čtvrtletními a ročními cíli a sledujte pokrok každé role ve vaší společnosti.

Chcete-li zahájit KPI, začněte přemýšlet o tom, jaké jsou vaše cíle. Přemýšlejte o tom, jak vám každý zaměstnanec pomůže dosáhnout tohoto cíle. Pak najděte způsob, jak přesně sledovat jejich výsledky. Obvykle najdete KPI pro každého zaměstnance, který vám pomůže určit jejich dopad na úspěch vaší společnosti. V ideálním případě byste také měli sledovat své vlastní snahy s KPI, abyste byli zodpovědní podle stejných standardů, jaké očekáváte od svých zaměstnanců.

4. Komunikace je zásadní.

Jediným způsobem, jak můžete prakticky nahradit tradiční kancelářské pracoviště vzdálenými pracovníky, je efektivní komunikace. V kancelářském prostředí mohou lidé jednoduše chodit po chodbě a klepat na dveře druhého. V dnešním světě byly tyto podmínky často nahrazeny digitálními nástroji. Aplikace jako Slack a Zoom jsou oblíbené mezi společnostmi, které najímají vzdálené pracovníky, protože jsou schopny odesílat rychlé zprávy, plánovat schůzky, diskutovat o každodenních úkolech, sdílet soubory, provozovat videokonference atd. Bez plynulé a efektivní komunikace jsou vzdálené tým nikdy nebude úspěšný.

Související: 4 důvody práce z domova je budoucnost

5. Vytvořte centrální rozbočovač.

Když provozujete úspěšnou firmu, na vašem radaru je obvykle dlouhý seznam úkolů. Bez trochu organizace, můžete snadno začít zapomenout na věci a ztratit přehled o pokroku vašeho týmu. Zaměstnanci se také mohou snadno postarat o své hlavní priority. Z tohoto důvodu je důležité vytvořit organizované centrum úkolů a informací. Platformy jako Trello, Asana a pondělí jsou všechny populární možnosti softwaru pro správu.

Připraven začít?

Přestože se myšlenka najmout a řídit tým vzdálených pracovníků může zdát poněkud neortodoxní, stále více společností začíná tuto změnu provádět a stále více zaměstnanců ji vnímá jako požadované pracovní místo. V budoucnu očekávejte, že více lidí pracuje zcela vzdáleně. Pokud chcete zůstat na vrcholu nejnovějších trendů v podnikání, získat přístup k celosvětové ekonomice kvalifikovaných odborníků a vyrovnat se rychleji rychleji, najmout vzdálený tým je skvělý nápad, aby vaše firma zvážila.