2021 Jaguar F-Type získává vylepšený informační systémJaguar F-Type je milostný dopis automobilovým nadšencům. Kombinace stylingu připomínajícího legendární typ E s dostupným svalem V8 je geneticky navržena tak, aby přitahovala srdce kupujících. Ale emoce půjdou jen tak daleko, takže Jaguar dává F-Type řadu vylepšení pro modelový rok 2021, včetně revidovaného exteriérového stylu a vylepšeného informačního systému.

F-Type zůstává v zásadě stejným vozem, který byl uveden na trh v roce 2013 (jako model 2014), ale Jaguar mu dal face-lift. LED světlomety jsou nyní štíhlejší a zdá se, že zadní světla vzala některé podněty z elektrického Jaguar I-Pace. Mřížka je širší a hlubší než dříve a kapota byla podle Jaguara přepracována. F-Type můžete stále získat jako kupé nebo konvertibilní.

Design interiéru je do značné míry nezměněn, ale technologie je výrazně vylepšena. Model 2021 F-Type získává standardní infotainment dotykové obrazovky s 12,3 palce s aplikacemi Apple CarPlay a Android Auto. Místo analogových měřidel získává ovladač 10,0 palcový konfigurovatelný digitální přístrojový klastr. Podle informačního systému Jaguar může informační systém také přijímat aktualizace softwaru vzduchem, i když tato schopnost se nevztahuje na zbytek vozu. Jaguar udržoval analogové ovládací prvky pro důležité funkce, jako je teplota a hlasitost zvuku, což by mělo zajistit dobrou rovnováhu mezi technologickou zábleskem a funkčností.

F-Type je i nadále nabízen se čtyřválcovými, šestiválcovými a osmiválcovými motory, ale pouze posledně jmenovaný dostane upgrade. Přeplňovaný V8 modelu F-Type R s objemem 5,0 litru je nyní hodnocen při 575 koňských silách a točivém momentu 516 liber – zvýšení o 25 hp a 14 lb.-ft. To se stane stejným výstupem jako předchozí model SVR typu F, který Jaguar nezmínil o tom, že je součástí sestavy 2021. Také nebyl zmíněn žádný hybridní pohonný agregát, navzdory Jaguarovu cíli přidat hybridní nebo plně elektrické hnací ústrojí do každého modelu počínaje rokem 2020.

Modely typu F typu F nadále používají 2,0litrový přeplňovaný čtyřválcový motor s výkonem 296 koní a 295 lb.-ft. točivého momentu. Střední varianta je 3,0 litrový přeplňovaný V6 s 380 hp a 339 lb.-ft. Čtyřválcové modely jsou pohonem zadních kol, zatímco modely V6 a V8 jsou určeny pouze pro pohon všech kol. Osmistupňová automatická převodovka je standardně přes palubu.

Dokonce i základní čtyřválcový typ F udělá podle Jaguara nulovou rychlost až 60 km / h za 5,4 sekundy s maximální rychlostí 155 km / h. Na opačném konci spektra bude F-Type R poháněný V8 činit nulu až 60 mph za 3,5 sekundy, s elektronicky omezenou maximální rychlostí 186 mph. F-Type R neodpovídá nejvyšší rychlosti SVR 200 km / h, protože postrádá aerodynamické pomůcky, které poskytují stabilitu při vyšších rychlostech.

Ceny modelu Jaguar F-Type 2021 budou oznámeny blíže k příchodu sportovního vozu do showroomů, pravděpodobně někdy v roce 2020.

Doporučení redaktorů