2020 Cadillac XT6 odhalen před 2019 autosalonu v DetroituCadillac strávil skoro dvě desetiletí a sestavil řadu sedanů, na které mohou být Američané hrdí, pouze aby kupující opustili tato vozidla ve prospěch crossovers a SUV. Takže Cadillac změnil kurz a nasadil XT5 a pak menší XT4. Na autosalónu v Detroitu v roce 2019 získaly tyto dva modely větší sourozence v podobě tříkolového modelu 2020 Cadillac XT6.

XT6 překlenuje propast mezi ostatními crossovery řady XT a Cadillac a masivním SUV Escalade. Nový crossover je založen na stejné základní platformě, kterou používají značky Chevrolet Traverse, Buick Enclave a GMC Acadia od ostatních značek značky General Motors společnosti Cadillac. Pravděpodobná konkurence zahrnuje Acura MDX, Lexus RX 350L a stejně nový Lincoln Aviator.

Co přináší Cadillac na stranu, která je jiná? Stejný bezohledný vnější stylový styl XT4 a XT5, upravený tak, aby odpovídal většímu rámu XT6, je pro začátek. Model XT6 vypadá výrazně, ale stejně jako u ostatních modelů Cadillac styl není příliš pěkný.

Pod kůží je XT6 vybavena standardním pohonem předních kol nebo volitelným pohonem všech kol. Jediným dostupným motorem je 3.6-litrový V6, který produkuje 310 koní a 271 kilometrů točivého momentu. Systém deaktivace válce umožňuje, aby motor běžel pouze na čtyřech válcích pod lehkým zatížením, aby se zvýšila spotřeba paliva. V6 je spojen s devítistupňovou automatickou převodovkou. Sportovní výbava (jedna ze dvou, vedle Premium Premium) získá adaptivní tlumiče, rychlejší poměr řízení a systém pohonu všech kol.

Systém XT6 získává nejnovější informační systém Cadillac User Experience (CUE) s 8palcovým dotykovým displejem, Apple CarPlay / Android Auto a vestavěným hotspotem Wi-Fi. CUE je v minulosti problematické, ale XT6 získává otočný knoflík (zapůjčený z XT4), který snižuje závislost na dotykovém displeji. Šest portů USB (dva pro každý řadu sedadel) je standardní, ale nabíjení bezdrátových telefonů je volitelným doplňkem. K dalším možnostem patří audiosystém Bose s 14 reproduktory, head-up displej, třetí řada sklopných sil, vyhřívaná a chlazená přední řada a vyhřívané sedačky druhé řady.

Cadillac nabízí autonomní nouzové brzdění, pomoc při jízdě v jízdním pruhu, varování při odjezdu z jízdního pruhu, varování proti zadnímu kříži a parkovací asistent jako standardní vybavení. Volitelné pomůcky pro řidiče zahrnují adaptivní tempomat, reverzní autonomní nouzové brzdění, noční vidění (poprvé na Cadillacích na počátku roku 2000) a chytré zrcadlo zadní kamery, které se přepne z konvenčního zrcadla na obrazovku ukazující napájení z kamery. Cadillac nepromluvil o dostupnosti svého systému pomoci řidiči Super Cruise, ale značka nedávno oznámila, že všechny jeho modely by se dostaly do roku 2020.

Cadillac XT6 do roku 2020 začne na jaře. Cena bude oznámena blíže k tomuto okamžiku. Generální ředitel společnosti Cadillac, General Motors, snižuje počet zaměstnanců a automobilů, aby mohli financovat budoucí plány pro další elektromobily a autonomní řízení. Ale XT6 je v současné době velmi vozidlo, jehož cílem je využít stávající posedlost kupujícího s crossovery.